Uudised

KARJÄÄR RIKUTUD? Tõusev Soome „CS:GO“ täht kaebas Valve'i kohtusse 

Toimetas Sten Kohlmann, 30. märts 2020 11:09
Foto: Pixabay.com
E-spordimaailm on täpselt sama kirju kui traditsioonilise spordi oma, võibolla isegi kirevam. Seega ei tasu imestada, kui atleedid aeg-ajalt kõrgemate instituutidega just kõige paremini läbi ei saa.

Näite leidmiseks ei pea väga kaugele kiikama. Põhjanaabrite noor ja andekas „CS:GO“ mängija Elias „Jamppi“ Olkkonen on kuuldavasti otsustanud mängu looja Valve'i kohtusse kaevata, vahendab Dexerto. Selle põhjuseks on 2015. aastal saadud VAC keeld.

Just toosama keeld aga takistab 18-aastasel Jamppil osalemast Valve'i poolt heaks kiidetud turniiridel (keeld ei laiene ESL-i, Dreamhacki, Flashpointi ja BLAST-i võistlustele). Samuti väidab Jamppi, et eelnimetatud (ebaausalt määratud) VAC karistus on põhjuseks, miks tal pole võimalik liituda maineka Taani tiimiga OG. Hetkel kuulub noormees ametlikult SJ Gaming ridadesse.

Hagi väidab, et Jamppi ostis 2015. aastal sõbrale „CS:GO“ mängu, et nad saaksid koos võrgupeol mängida. Hiljem müüs Jamppi konto sõbrale, ent kuid hiljem sai VAC keelu. Soomlane kontakteerus Valve'iga ning ütles, et tal puudub kontole ligipääs, ent kompanii jättis keelu kehtima.

Steami kasutajaleping ütleb, et kasutaja ei tohi enda kontot ei tohi edasi müüa, v.a. spetsiifilistel juhtudel Valve'i loaga. Valve pole kohtuasja kommenteerinud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee