Varia

Vormel 1 ja Hispaania jalgpalliliiga kolisid oma võistlustega videomängudesse 

Toimetas Sten Kohlmann, 23. märts 2020 11:13
„F1 2019“Foto: Codemasters
Ülemaailmne pandeemia on pannud kõikidele spordialadele paraja põntsu. Mitmed tuntud suurliigad on pidanud kõik kohtumised kas edasi lükkama või lausa tühistama. Nagu ütleb aga vanasõna – kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem. Nii ongi nii mitmedki spordialad üle kolinud virtuaaltandrile.

Möödunud nädalal otsustasid kõik Hispaania jalgpalliliiga Primera Divisioni 20 võistkonda omavahel mõõtu võtta jalgpallimängus „FIFA 20“. Võistlus toimus turniiriformaadis ning igat meeskonda esindas üks mängija.

Turniir, mille idee sündis tänu Hispaania e-spordikommentaatorile Ibai Llanosele, lõppes Real Madridi võiduga. Tiimi esindas Marco Asensio.


Vormel 1 korraldajad andsid teada, et tühistatud etappide asendamiseks on loodud virtuaalne Grand Prix võistlussari. Plaan näeb ette, et nii mitmedki reaalsed sõitjad istuvad „F1 2019“ mängus virtuaalsete roolide taha ning võistlused kantakse üle ka internetis.

Esimene virtuaalne etapp toimus Bahreinis. F1 pilootide lippu hoidsid muuseas kõrgel Lando Norris, Nicholas Latifi, Nico Hulkenberg, Johnny Herbert ja Anthony Davidson. Etapi võidu võttis Renault meeskonna testisõitja  Guanyu Zhou.

Võistlust on võimalik järgi vaadata ka YouTube'i vahendusel:

Samal teemal

19.03.2020
„TEINE TASE“ | PlayStation 5 tundub muljet avaldav, aga...
05.03.2020
EBAÕIGLUS: „FIFA“ proff lõi värava, ent turniiri korraldajad panid talle kirja kaotuse