Uudised

MURETSEMISEKS POLE PÕHJUST: Eesti e-autospordi võistlussarjad jätkuvad tavapäraselt 

EVAL, 20. märts 2020, 15:41
Eesti Virtuaalse Autospordi Liidu etapid starti tulemata ei jäta.Foto: EVAL
Iga päev kuuleme tühistatud või edasilükatud spordisündmustest. Siiski ei tasu muretseda. Nimelt eksisteerib päris võidusõidule suurepärane virtuaalne alternatiiv, millega tegeletakse ka meil Eestis. 

F1 sõitjad Max Verstappen ja Lando Norris osalevad virtuaalsetel võidusõitudel. Rahvusvahelise autospordi liidu Euroopa Autoralli Meistrivõistluste korraldajad avalikustasid aga virtuaalse Assoori saarte rallietapi „Dirt Rally 2.0“ platvormil. 

Olukord Eestis ja mujal maailmas soosib e-autospordi tegevusvaldkonda ning
seoses sellega otsustas Eesti Virtuaalse Autospordi Liidu meeskond korraldada sõitjatele lühisarja Igamehe Sõiduõhtud.

Võistlussari koosneb iganädalastest sõitudest ning nii kuus nädalat järjest. Sõidud on lühikesed ning eesmärk on korraldada eelkõige lõbusõite võidusõidu võtmes. Oodatud on kõik huvilised, kes omavad arvutile mõeldud riistvara rooli ja pedaalide näol. Võistlussari sõidetakse mängus „rFactor2“, mida on võimalik endale soetada Steami kaudu.

Hobisarja Igamehe Sõiduõhtud kalenderFoto: EVAL

Sõidud toimuvad ühises „rFactor2“ serveris, sõitudesse eelnevalt registreerimine ei ole vajalik. Ajavõtusüsteemi kaudu on võimalik jälgida reaalajas ringiaegu ja sõidu kulgu. Sõidetavad ringrajad avalikustatakse Discordi vahendusel sõidule eelneval päeval. Sõidud kantakse kõikidele huvilistele üle YouTube'i vahendusel kommentaatorite abiga.

Esimest etappi saab videost ka järgi vaadata:


Samuti pole EVAL katkestatud ka  “Simtech GT” ning Vormel 3 põhi-võistlussarju. Vormel 3 järgmine etapp toimub sel pühapäeval. Etapi otseülekanne algab kell 19.30.

Samal teemal

19. märts 2020, 14:12
„TEINE TASE“ | PlayStation 5 tundub muljet avaldav, aga...
31. jaanuar 2020, 14:34
Eesti Virtuaalse Autospordi Liiga e-autospordi võistlushooaeg on saanud rekordilise osalejate arvuga eduka alguse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee