Varia

KÕHE TULEVIK? Virtuaalreaalsus lubas naisel taaskohtuda varalahkunud tütrega (5)

Toimetas Sten Kohlmann, 10. veebruar 2020, 11:38
Foto: Kuvatõmmis
Virtuaalreaalsus on huvitav tehnoloogia. See võimaldab meil reisida kaugetesse paikadesse, kogeda ulmelisi seikluseid ja palju muud. Selleks ei pea isegi enda kodust väljuma. Vahel aga tekib küsimus, kas oleme läinud liiga kaugele?

Suurepäraseks näiteks on Lõuna-Korea teledokumentaal „I Met You“, mis räägib loo nelja lapse emast Jang Ji-sungist. Naisel avaneb võimalus taaskohtuda oma varalahkunud seitsmeaastase tütre Nayeoniga, kes kaotas 2016. aastal võitluse ravimatu haigusega.

Täispikast dokumentaalist on välja võetud umbes 10 minuti pikkune klipp sellest, kuidas aastaid lahus olnud ema ja tütar virtuaalreaalsuses taas kokku saavad. See on ühest küljest muidugi ääretult veider, sest mitte miski ei suuda asendada päris inimest ning tehnoloogia ei ole piisavas staadiumis, et üdini reaalsena tunduda.

Teisalt on aga tegemist äärmiselt emotsionaalse momendiga. Vaatamata ilmselgest 3D-animatsioonist, mõjub see ikkagi reaalsena. Meeled saavad petetud ning pisarad, mis ema silmad täidavad, on ehedamast ehedad.


Kõige eelneva valguses võib tunduda pisut kalk, et juba praegu töötatakse selle kallal, et surnud inimesi virtuaalselt tagasi tuua ning selle eest leinavatelt inimestelt raha küsida. Säärase tegevuse psühholoogilised mõjud vajavad muidugi selgitamist. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee