Uudised

E3 ON PROBLEEMIDE KÜÜSIS: Sony jätab suvise mängumessi taaskord vahele 

Toimetas Sten Kohlmann, 14. jaanuar 2020, 10:02
Foto: Reuters/Scanpix
Aasta 2020 on mängutööstuse jaoks märgilise tähtsusega, kuna aasta lõpus ilmuvad kaks uue põlvkonna mängukonsooli: uus Xbox (ning selle võimsaim mudel Series X) ja PlayStation 5. Alles paari aasta eest oli parim koht uute masinate tutvustamiseks suvine mängumess E3, ent Sony kavatseb ürituse teist aastat järjest vahele jätta.

Selle asemel keskendub kompanii sadadele väiksematele üritustele, mille raames enda järgmist mängumasinat esitleda. Sony kommenteeris situatsiooni, sõnades: „Me austame ESA-d [Entertainment Software Association] kui organisatsiooni, ent me tunneme, et E3 2020 visioon ei ühti sellega, millele soovime tänavu rõhku asetada.“

Firma ei võtnud ka mullu üritusest osa. Toona arvati, et neil pole midagi näidata (Sony varasemad pressikonverentsid said mõningase kriitika osaliseks tänu nende korduvale sisule). PlayStation 5 ilmumisaastal antakse aga tugevalt mõista, et E3 tähtsus on varasemast väiksem. Kotaku ajakirjanik Jason Schreier teab rääkida, et üheks [üritusest eemalejäämise] põhjuseks oli tüli Sony ja ESA vahel.


Üritust korraldav ESA sattus möödunud aastal ka ühe skandaali keerisesse. Nimelt suutis organisatsioon enda kodulehele üles laadida sadade ajakirjanike ja suunamudijate personaalsed andmed. Selle tulemusena sattusid mitmed neist ahistamise ohvriks.

Samal teemal

9. jaanuar 2020, 10:15
„TEINE TASE“ | Just see on parim Ubisofti mäng läbi aegade!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee