Varia

TOP 10 | Need on 2020. aastal ilmuvad videomängud, millel sa silma peal peaksid hoidma 

Toimetas Sten Kohlmann, 7. jaanuar 2020, 12:57
„Halo: Infinite“, „Doom Eternal“ ja „Watch Dogs Legion“Foto: Microsoft / Bethesda / Ubisoft
Nüüdseks tahavaatepeeglisse jäänud 2019. aasta oli mängude suhtes üpriski rikkalik. Ka numbri 2020 alla koonduvad 366 päeva tunduvad olevat intrigeerivatest virtuaalsetest teostest pungil.

Millised neist aga teistest enim silma torkavad? Koostasime nimekirja kümnest videomängust, mida sa peaksid tänavu kohe erilise innuga ootama!

Cyberpunk 2077

Poola mängustuudio CD Projekt RED toob käesoleva aasta kevadel turule küberpungiliku üksikisikuvaates rollimängu, milles astub üles ka Hollywoodi lemmik märulimees Keanu Reeves. Mängija kehastub palgasõduriks, kes liigub mööda Night City avatud linna, suhestub erinevate fraktsioonidega, tulistab, häkib ning muudab enda tehtavate valikutega lugu ja maailma. Tegevust võib jätkuda lausa sadadeks tundideks, lisaks on lubanud arendajad teosele tulevikus ka mitmikmängulaadi lisada.

Ilmumiskuupäev: 17. september


Doom Eternal

Klassikaline 90ndate üksikisikuvaates tulistamismäng sai 2016. aastal uue kuue ning rabas nii fänne kui ka kriitikuid. Level1 Aasta Mäng 2016 tiitli pälvinud teos oli tempokas, suurepärase graafikaga ning meeldejäävalt rokkiva muusikalise taustaga. Mängu otsene järg toob põrgukollid Maale, mis tähendab vaid üht – hellitava nimega Doom Guy peab haarama relvad ja mootorsae ning saatma deemonid sinna, kust nad tulid.

Ilmumiskuupäev: 20. märts

Üks tänavustest PlayStation 4 eksklusiivmängudest viib meid 13. sajandi Jaapanisse, mida on tabanud mongolite esimene sissetung. Tsushima saarel pesitsev viimane samurai Jin Sakai asub võitlema Jaapani iseseisvuse nimel. Mängijat ootab ees kolmanda isiku vaates mõõgavõitlused ja hiilimine, avatud saare avastamine. Pikad rännakud saab ette võtta hobuse seljas, lisaks on mängija varustuses ka haardekonks, mille abil muutuvad  raskesti ligipääsetavad kohad kergesti ligipääsetavateks kohtadeks!

Ilmumiskuupäev: 2020. aasta suvi


Half-Life: Alyx

Möödunud aasta sügisel kõlas luuavarrest pauk! Valve andis teada, et nende legendaarne mänguseeria „Half-Life“ naaseb peale 12 aastat kestnud pikka pausi. Sel uudisel oli küljes aga üks suur konks. Nimelt on sarja järgmine teos, „Half-Life: Alyx“ loodud eksklusiivselt virtuaalreaalsusseadmetele. Üksikisikuvaates tulistamismängus kehastub mängija teisest osast tuttavaks Alyx Vance'iks ning hakkab võitlema Combine'i vägedega ja lahendama mõistatusi. Tõenäoliselt saab olema VR-i jaoks äärmiselt olulise teosega, mis annab teada, kas turul on ruumi täispikkade VR-mängude jaoks, mis panevad rohkelt rõhku ka narratiivile.

Ilmumiskuupäev: 2020. aasta märts


The Last of Us Part II

Esimene „The Last of Us“ tituleeriti möödunud aasta lõpus nii mitmegi väljaande poolt kümnendi parimaks mänguks. Seda ka põhjusega – kolmanda isiku vaates ellujäämismängu elementidega märul pakkus meile äärmiselt meeldejääva ja südamliku loo, mis jättis enda varju nii mitmedki Hollywoodi suuremad draamafilmid. Lisaks oli ka graafilisest küljest tegemist fantastilise saavutusega. Seeria teine osa jätkab samal rajal tammumist, hakates pakkuma kvaliteetset meelelahutust ja pisaraid kiskuvat narratiivi.

Ilmumiskuupäev: 29. mai


Resident Evil 3 

Ilmumiskuupäev: 3. aprill


Watch Dogs Legion

Kolmanda isiku vaates avatud maailmaga märulimängusarja esimesed kaks osa asetasid mängija vilunud häkkerite saabastesse. Kolmas osa on tunduvalt ambitsioonikam. Nimelt võib igast virtuaalses Londonis leiduvast inimesest saada oskuslik kübervõlur. Boonuselemendina saab sel korral loo läbimisele vastu astuda kuni neli inimest korraga.

Ilmumiskuupäev: 2020. aasta teine pool


Halo Infinite

2020 on märkimisväärne ka selle poolest, et aasta lõpus jõuavad turule järgmise põlvkonna konsoolid PlayStation 5 ja Xbox (mille võimsam versioon saab lisanimeks Series X). Just viimasel ilmub ka uhiuus „Halo Infinite“ – üksikisikuvaates tulistamismäng, mis lubab naasta sarja juurte juurde. Samuti on selle õlgadel raske taak. Tuleb ju demonstreerida, milleks on „maailma kõige võimsam konsool“ võimeline. Kui uskuda seniseid videoid, võiksid mängijad olla igatahes ettevaatlikult optimistlikud.

Ilmumiskuupäev: 2020. aasta lõpp


Dying Light 2

Esimene „Dying Light“ valmistas paljudele meeldiva üllatuse. Üksikisikuvaates märul segas kokku ellujäämismängu ja parkuurimise. Lisaks sai zombide poolt vallutatud avatud maailma avastada koos sõbraga. „Dying Light 2“ ratast uuesti ei leiuta, vaid pakub kõike seda, mis tegi esimese osa niivõrd heaks. Lisaks lubatakse, et mängija poolt tehtud valikud (millistest tegelastest saavad liitlased ja millistest vaenlased jms.) mõjutavad loo kulgemist ja ka mängumaailma ennast.

Ilmumiskuupäev: Algselt 2020. aasta kevad, uus kuupäev teadmata


Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Kulus vaid 15 aastat, et kultusklassikaks muutunud rollimäng „Vampire: The Masquerade – Bloodlines“ endale järjeosa saaks. Teise osa näol on tegemist üksikisikuvaates rollimänguga, mille tegevus leiab aset aastaid peale esimese episoodi sündmuseid. 

Ilmumiskuupäev: 2020. aasta, täpsem ajaaken teadmata

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee