Varia

16aastane „Fortnite’i“ tšempion alustas mängimist tänu isale 

Toimetas Sten Kohlmann, 27. november 2019, 11:47
Foto: AP/Scanpix
Käesoleva aasta suvel leidis aset suurejooneline e-sporditurniir Fortnite World Cup, mille soolovõistluse kõrgeimale pjedestaalile astus 16aastane Kyle „Bugha“ Giersdorf. Hiljuti selgus, et Bugha võidu taga seisavad osaliselt tema toetavad vanemad.

Hiljuti ilmunud dokumentaalvideos võttis „Fortnite'i“ looja Epic Games luubi alla justnimelt noore maailmameistri, kes rääkis, kuidas ta tee mänguni leidis: „Mu isa on terve oma elu videomänge mänginud. Ta mängis „Save the World'i“ ja tutvustas ka mulle seda, ent ma avastasin battle royale'i. Hakkasin siis seda koos sõpradega mängima ja ühel hetkel otsustasin võistlema hakata.“

(„Save the World'i“ on „Fortnite'i“ eraldiseisev mängulaad, kus mängijal tuleb karmides keskkondades ellu jääda ja ehitada.)

Kaks aastat peale seda, kui isa Bughale mängu näitas, suundus 16aastane nooruk New Yorgis toimuvale Fortnite World Cup'ile, kus ta noppis esikoha ning 3 miljonid dollarit. Bugha jaoks oli tegemist esimese suurturniiriga. Tema vanemad olid talle publikus kaasa elamas.

Bugha profikarjääris mängis suurt rolli ka tema vanaisa. Nimelt pärineb nooruki hüüdnimi just temalt.

Samal teemal

13. august 2019, 12:15
MIS TOIMUB? 16aastase „Fortnite’i“ tšempioni ukse taha saabus politsei eriüksus
29. juuli 2019, 09:47
Teismeline võitis „Fortnite’iga“ kolm miljonit dollarit

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee