Üritused

ÕL VIDEO JA GALERII | E-spordifestival HyperTown – tuleleegid, isesõitev buss ja B.A. Baracus (2)

Sten Kohlmann | Robin Roots, 23. november 2019, 18:20
Foto: Robin Roots
Saku Suurhall. Tavaliselt koduks kohalikele spordivõistlustele või suurejoonelistele kontsertidele, ent käesoleval nädalavahetusel on tolle maja katuse alla kogunenud iga keskealise ema suurim õudusunenägu – videomängud.

E-spordi- ja elustiilifestival HyperTown on teist aastat järjest Tallinnasse jõudnud, et pealinna noori virtuaalsete teostega võrgutada. End Suurhalli ustest sisse pressides tervitab külastajat esimese asjana sissekäik e-spordilavale, kus erinevad võistkonnad erinevates mängudes erineva suurusega auhinnaraha nimel oma sõrmelihaseid pingutavad. 

Õnneks on üritusel ka muud põnevat pakkuda. Ülejäänud saali peale on ära jagatud mitmed „putkad,“ kus võimalik erinevaid videomänge proovida, virtuaalreaalsusesse ära eksida, enda niigi suurt praktilise väärtuseta kraamikogu veelgi hiiglaslikumaks kasvatada või robotite omavahelist kaklust vaadata. Ühes nurgas mängitakse ilma pulti ja ekraani kasutamata. Vaja on vaid natuke pappi, plastikut ja reegleid. Jah, tegu on lauamängualaga.

Foto: Robin Roots

Samal teemal

Kelle jaoks virtuaalmaailm liialt hullumeelne tundub, see võib ühte isesõitvasse bussi (mis antud juhul kuskile ei sõida, vaid täiesti rahulikult ühe koha peal seisab) istuma minna. Jäi arusaamatuks, miks too pisike bussike suure rahvamassi sisse kistud oli, ent seal ta igatahes oli. Sellest n-ö ületee ootas teinegi neljarattaline – A-Rühma kaubik. Kahjuks selle sisse istuda ei tohtinud.

Ladu ornungisse!

B.A. suurima uhkuse kõrval asuv LVLup muuseumi väljapanek, kus külastajatel võimalus uhiuue tehnoloogia ahelad maha heita ning meenutada neid vanu häid aegu, kui mängukonsooli graafilist võimekust sai kirjeldada numbritega 8 ja 16.

Üks ala haldajatest räägib, kuidas nende nädalavahetus on ääretult tegus, kuna Põhja-Tallinna noortekeskustes toimub samuti e-spordiüritusi ja nii ongi nemad oma laod täiesti tühjaks vedanud, et igal pool silmas olla. Tegemist on positiivse nähtusega. See andvat neile võimaluse laoruume koristada.

Samuti imestasid kohalikud härrad selle üle, kuidas mängitavate teoste valik on suur ja lai, ent kaks noormeest otsustasid vaid virtuaalsele piljardile keskenduda. „See on ju hea mäng,“ jagasin enda kogemust. Ometigi jäi nende hinge närima kahtlus.

Foto: Robin Roots

Vahepeal on e-spordisaalis esimesed võistlused läbi saanud. Jälgime, kuidas lavatehnik järgmise turniiri jaoks tuld sülgavaid karbikesi testib. Ühest väljub suur leek, teised karbikesed jäävad häbisse.

Suure leegina lahkun ka mina, ent HyperTowni lõke sellest ei kustu. Söed hoitakse kuumana kõikide nende noorte ja vanade poolt, kes Suurhalli saalipõrandal ja koridorides ringi sibavad.

Uuel, pühapäevasel päeval ootavad külastajaid ees aga cosplay võistlus ning Maarjamaa tuntuimad sisuloojad. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee