Uudised

SKANDAAL VIRTUAALSEL VÄLJAKUL: professionaalsed „FIFA“ mängijad tegid keelatud kokkuleppeid (2)

Toimetas Sten Kohlmann, 8. november 2019, 16:05
Foto: Electronic Arts
Jalgpallimängu „FIFA 20“ kommuuni on tabanud suur skandaal. Nimelt on avastatud, et mitmed osavamad e-pallurid on salaja omavahel kokkuleppeid teinud, et suurendada oma võitude tõenäosusprotsenti.

Weekend League (nädalavahetuse liiga) on 30 nädalat kestev netiturniir, kus omavahel võtavad mõõtu osavaimad „FIFA“ mängijad. Tegemist on osaga Ultimate Team mängulaadist ning turniiril jagatavad auhinnad on seotud just sellega. Lisaks võisteldakse kohtade eest FIFA eWorld Cup turniiril.

Kuna võitjad tehakse selgeks vaid võitude-kaotuste suhet arvestades, võtsid osad Põhja-Ameerika mängijatest saatuse enda kätte. Nimelt loodi salajane Discordi server (suhtlemiseks mõeldud platvorm), kus üritati mänguaegu sättida nii, et nad omavahel mängu ei satuks. Nii säiliksid neil paremad võimalused vastamisi sattuda endast nõrgemate mängijatega.

Sohi paljastas „FIFA“ mängija Nick „RunTheFutMarket“ Bartels, kes jagas salajases Discordis vahetatud sõnumeid enda YouTube'i videos.


Peale video avaldumist (20. oktoober) jõudis info lõpuks ka „FIFA“ seeria loojani Electronic Artsini ning välja jagati ka karistus (1. november). Mängukeelu sai üks maailma parimaid e-pallureid Christopher „NYC_Chris“ Holly.

Veidral kombel jäid puutumata teised mängijad, kes samuti antud tegevusest osa võtsid. Kahtlemata on saanud põntsu kõikide seniste Weekend League'ide tulemuste tõsiseltvõetavus ning terve Põhja-Ameerika „FIFA“ e-spordikommuun.

Samal teemal

7. november 2019, 10:27
TEINE TASE | 2019. aasta kõige veidram mäng ajab kriitikud tülli

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee