Uudised

VÕRDSED REEGLID: Hongkongi e-sportlasele toetust avaldanud ameeriklased said oma karistuse kätte (2)

Toimetas Sten Kohlmann, 17. oktoober 2019 16:37
Sildil, mille American University tiimi liikmed otseülekande ajal kaamera poole suunasid, oli sõnum: „Vabastage Hongkong, boikoteerige Blizzardit.“Foto: Kuvatõmmis
Viimased nädalad on Blizzardi jaoks möödunud skandaalide tähe all. Kõik algas sellega, et Hongkongist pärit „Hearthstone'i“ mängija Chung „blitzchung“ Ng Waid kasutas otseülekannet Hiina vastu protesteerimiseks. Blizzard määras mehele karistuse, inimesed raevutsesid.

Valdav enamus nägi kompanii otsuses üritus enda Hiina investoritele meele järele olla. Oma pahameele väljendamiseks said ameeriklastest küberatleedid sarnase tembuga hakkama. Nemad jäid aga tähelepanuta ning inimeste raev kasvas.

Samal teemal

Eelmise nädala reedel üritas Blizzard situatsiooni leevendada ning Ng Wai karistust vähendati poole võrra. Tol hetkel jäid ameeriklased jätkuvalt kahe silma vahele. Kompanii slõuganid võrdsusest kõlasid paljude jaoks tühjana.

Nüüd aga on American University liikmed samuti oma karistuse kätte saanud, vahendab Kotaku. Meeskonna liige Casey Chambers teatab rõõmuga, et tiim on saanud 6kuulise mängukeelu. Täpselt sama kaua peab eemal olema ka Ng Wai (tema esmane mängukeeld oli aastane, ent hiljem otsustas Blizzard seda vähendada).

Chambersi sõnul on tal hea meel näha, et reeglid kehtivad kõigi jaoks võrdselt, olgugi et otsuse vastu võtmine võttis niivõrd kaua aega. 

Praegu ei oska me ennustada, kas Blizzardi viivitus maksab neile karmilt kätte. Ees on ju ootamas iga-aastane fänniüritus Blizzcon. Praegu on selle ajaks organiseeritud igatahes mitmeid protestiaktsioone.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee