Varia

Täna ilmub Eesti mängustuudio ZA/UM esikteos „Disco Elysium“. Mida sa selle kohta teadma peaksid? (6)

Toimetas Sten Kohlmann, 15. oktoober 2019, 12:11
Foto: ZA/UM
Peale aastatepikkust arendustööd on lõpuks ometi valmis saanud Eestis loodud mängustuudio debüütmäng „Disco Elysium“. Millega on tegemist ning mida sa selle kohta teadma peaksid?


Mis asi see täpsemalt on?

„Disco Elysium“ on isomeetriline rollimäng, mille keskmes on amneesia käes vaevlev detektiiv. Elupõletajast seadusesilm peab lisaks aga iseenda mäluaukudele lahendama ka Revacholi linnas aset leidnud mõrva. Nimelt ripub hotelli taga puu otsas juba seitsmendat päeva üks laip.

Mida ma tegema pean?

Mängitavus seisnebki keskkondade analüüsimises, inimestega vestlemises ning probleemide lahendamises. Võitlusmehaanikaid teoses pole, kõik kaklusstseenid saavad alguse läbi vestluse.

Kellega ma vestlen?

Mängus on üle 80 tegelase, ent nemad pole ainsad, kellega peategelane suhelda saab. Vestlusesse sekkuvad pidevalt ka mängija oskused (neid on sul 24), ehk vestlused toimuvad ka tema pea sees. Mõned oskused paljastavad maailma kohta unikaalset infot, mõned avastavad vestluspartneri sõnadesse peidetud mõtteid ning mõni lihtsalt tahab protagonisti halvale teele suunata.

Kas ma saan valikuid teha?

Jah, „Disco Elysium“ on loodud sellisena, et täieliku elamuse saamiseks peab seda mitu korda läbi mängima. Ühel korral võid valida äärmiselt intelligentse arhetüübi, kes närib läbi ka kõige suuremad mõistatused, teisel korral aga jõujuurika, kelle kupli all ulub küll tuul, ent kes lahendab probleeme rusikatega. Tänu sellele avanevad erinevad võimalused, erinevad dialoogijupid ning need kõik võivad mõjutada sinu mängu ka hilisemates staadiumites.

Samuti saad valida, millise lähenemisega politseinik sa oled. Kas sa seisad õigluse poolel või võtad vastu altkäemaksu? Kas oled äärmiselt hoolas ja tähelepanelik või pigem mõtled uue veinipudeli ostmisele. Tagatipuks saad kujundada ka enda stiili, sest mängumaailm on tulvil erinevatest rõivaesemetest.

Kas mõtlema ka peab?

Jah. Mängus on selleks lausa eraldi mehaanika, mida loojad ise mõttekabinetiks kutsuvad. Aeg-ajalt torkavad sulle vestluste tulemusel (või muul moel) pähe mõtted, mis tuleb n-ö küpsema panna. Kui mõtted formuleeruvad, annavad need sulle vajalikke teadmisi, et näiteks erinevaid situatsioone lahendada.

Ja noh, juhtumite lahendamise puhul tuleb ka iseenda mõttetöö kasuks!


Kui pikk see mäng on?

Kui sa läbid selle kerge sörgiga, ennustavad loojad, et sul kulub umbes 30 tundi. Aga kui sa asud tegema ka erinevaid kõrvalmissioone, korruta see aeg kahega, ehk 60 tundi. Kõigesööjad, ehk inimesed, kes kolavad absoluutselt kõik nurgad ja nukad läbi, peaksid arvestama aga umbes 90 tunniga. Ning, nagu öeldakse telepoes, pole see veel kõik, sest nagu ma ennist mainisin, julgustatavad erinevad valikud, mängustiilid ja oskused sind mängu mitu korda läbi tegema!

Mida muu maailm arvab?

Milline arvuti mul olema peaks?

Miinimumnõuded:
OS: Windows 7/8/10 (64-bit)
Protsessor: Intel i5-7500 või AMD 1500
Mälu: 4 GB RAM
Graafikakaart: Integreeritud Intel HD620 Intel HD620 
DirectX: Versioon 11
Kettaruum: 22 GB

Soovitatud nõuded:
OS: Windows 7/8/10 (64-bit)
Protsessor:  Intel Core i7 või AMD 1800
Mälu: 8 GB RAM
Graafikakaart: NVIDIA Geforce 1060
DirectX: Versioon 11
Kettaruum: 22 GB

Palju see maksab?

„Disco Elysiumi“ hinnaks on 39,99€ ning seda saab osta juba täna õhtul nii Steamist kui ka GOG.com poest.

Mul on veel küsimusi!

Sel juhul soovitame sul külastada mängu Steami KKK lehekülge, kus ollakse äärmiselt põhjalikud! See asub siin.

Samal teemal

10. oktoober 2019, 10:17
TEINE TASE | „Fortnite“ – kas tõesti virtuaalne kokaiin?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee