Uudised

Blizzard vähendas Hongkongi e-sportlase karistust: Hiina meie otsust ei mõjutanud 

Toimetas Sten Kohlmann, 14. oktoober 2019, 13:00
Foto: Blizzard Entertainment
Möödunud nädalal oli e-spordimaailma üheks vastuolulisemaks teemaks Blizzardi otsus karistada Hongkongi e-sportlast Chung „blitzchung“ Ng Waid. Mees kasutas „Hearthstone'i“ turniirile järgnevat intervjuud poliitilise avalduse tegemiseks. 

Blizzard määras mehele 12 kuulise mängukeelu ning ei maksnud välja tema võidurahasid. Kompanii toodete fännid ei olnud sellega absoluutselt rahul ning kutsusid üles Blizzardit boikoteerima. Mitmed „Hearthstone'iga“ seotud e-sportlased ja kommentaatorid teatasid, et ei soovi firmaga enam tegemist teha.

Samal teemal

Eelmise nädala reedel otsustas Blizzard lõpuks situatsiooni kommenteerida. Blizzard Entertainmenti presidendi J. Allen Bracki sõnul käitus kompanii kärsitult ja läbimõtlemata. Selle valguses vähendati Ng Wai mängukeeldu poole võrra, samuti makstakse välja auhinnarahad.

Sarnaselt Ng Waile karistati ka matši kommentaatoreid. Varasema otsusega lõpetati nendega igasugused töösuhted, nüüd peavad nad eemal olema samuti vaid pool aastat.

Brack sõnas: „Meie e-spordiprogramm väljendab meie visiooni ja väärtuseid. E-sport eksisteerib, et võimaldada erineva tausta ja kultuuriga mänguritel kokku tulla ning omavahel võistelda ja väljendada enda kirge videomängude suhtes.“

Küll aga väidab ta, et kompanii suhted Hiinaga (Blizzard kuulub osaliselt Hiina investoritele) ei mänginud Ng Wai karistamises mingisugust rolli. Bracki sõnul peeti silmas vaid Hearthstone Grandmasters turniiri reegleid ning täpselt samasuguseid meetmeid oleks rakendatud ka siis, kui neid oleks esitatud vastaspoole vaatevinklist.

Paljude jaoks oli tegemist siiski tühja avaldusega. Näiteks oli kõnekas aeg, mil postitus tehti – reede õhtul (reeglina jäävad antud ajaaknas tehtud teadaanded tähelepanuta). Samuti pole Blizzard kommenteerinud Ameerikas aset leidnud ülikoolide vahelist „Hearthstone'i“ turniiri, kus American University tiimi liikmed striimi ajal Hongkongi küberatleedile poolehoidu avaldasid.

Küll aga lubas Brack, et tulevikus jälgitakse reegleid karmimalt ning keskendutakse sellele, et nende ametlikud ülekanded on fokusseeritud vaid mängule ning et nendest ei saaks platvormi vastuoluliste ja poliitiliste avalduste tegemiseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee