Uudised

TOPELTSTANDARD? Hongkongi e-sportlast karistanud Blizzard pigistas ameeriklaste puhul silma kinni (1)

Toimetas Sten Kohlmann, 11. oktoober 2019 13:34
Foto: Kuvatõmmis
Käesoleva nädala enim kõlapinda saanud jututeemaks on Blizzardi otsus karistada Hongkongi e-sportlast Chung „blitzchung“ Ng Waid, kes matšijärgse intervjuu ajal otse-eetris Hiina vastase protesti kuuldavale lasi. Nüüd on aga ameeriklastel ette näidata seik, mis justkui paljastab Blizzardi silmakirjalikkuse.

Nimelt leidis käesoleval nädalal Ameerikas aset ülikoolide vaheline „Hearthstone'i“ turniir, mida kanti üle mängu ametlikul Twitch.tv kanalil. Seega saame välistada situatsiooni, kus Blizzardil poleks turniiri üle mingit kontrolli – tegemist oli ametliku võistlusega.

Samal teemal

Võistluse käigus avaldasid American University tiimi liikmed poolehoidu karistada saanud Hongkongi küberatleedile, hoides striimi keskel kaamera ees silti, millel kirjas „Vabastage Hongkong, boikoteerige Blizzardit.“ 

Kummastav on kogu olukorra juures aga asjaolu, et Blizzard otsustas vaikida. Kompanii sõnul eksis Ng Wai turniiri ametlike reeglite vastu, kui karjus matšijärgse intervjuu ajal: „Vabastage Hongkong, meie aja revolutsioon!“ Sisuliselt sama tegevuse eest (v.a. karjumine) Ameerika tudengeid aga ei karistatud. 

Sellest hoolimata otsustas American University meeskond protesti tähe all edasisest turniirist vabatahtlikult loobuda, viidates justnimelt Blizzardi topeltstandardile. „Blizzardist on äärmiselt silmakirjalik karistada blitzchungi, aga mitte meid,“ ütlesid tiimi liikmed USgamerile, „See näitab, et kohe, kui sõnum Hiina pilgu ette ei jõua, pole tähtis, kas selle sisu on poliitiline või mitte.“ 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee