Uudised

PARAS PALK? Blizzardi fännid kutsuvad kõiki üles kompaniid boikoteerima (3)

Toimetas Sten Kohlmann, 9. oktoober 2019 14:54
Arthas Menethil „Warcrafti“ sarjast.Foto: Pixabay.com
Nädala alguses kisti mängude „World of Warcraft“, „Overwatch“ ning „Hearthstone“ arendaja Blizzard skandaalide virvarri. Nimelt oli paljudele vastumeelne kompanii otsus anda mängukeeld Hiina ülemvõimu vastu protesteerivale Hongkongi e-sportlasele.

Chung „blitzchung“ Ng Wai karjus pühapäeval toimunud matšijärgse intervjuu ajal: „Vabastage Hongkong, meie aja revolutsioon!“

Samal teemal

Blizzard otsustas seepeale Ng Wai Hearthstone Grandmasters liigast eemaldada ning tema senised võidusummad välja maksmata jätta. Lisaks keelati noormehel osaleda „Hearthstone'i“ turniiridel, ajavahemikus 5. oktoober 2019 kuni 5. oktoober 2020.

Blizzard väitis, et Ng Wai käitumine läks vastuollu liiga reeglitega, ent paljud fännid leidsid, et arendaja üritas hoopiski Hiinale meele järele olla (Blizzard kuulub osaliselt Hiina investoritele). Enda pahameelt on üles näidatud mitmel erineval viisil, samuti kutsuvad inimesed teisi üles Blizzardit ja nende loomingut boikoteerima.

Pettunud on ka paljud Blizzardi töötajad. Firma väärtused sisaldavad muuseas slõuganeid „Mõtle globaalselt“ ja „Iga hääl loeb“. Mõlemad neist on loetletud nii kompanii kodulehel kui ka graveeritud nende kontorihoone ees asuva suure skulptuuri kompassile. Kujul asuvad kõnealused sõnumid on aga töötajate poolt kinni kleebitud.


Peale seda, kui uudis Ng Wai karistamisest avalikkuse ette jõudis, muudeti mitmed Blizzardi Redditi leheküljed privaatseks. Nüüdseks on need taas lahti tehtud, ent kasutajate pahameelt see ei leevenda. Pigem nähakse selleski katset sõnavabadust piirata.

Mitmed Blizzardi praegused ja endised fännid otsivad aga viise, kuidas enda toodete eest raha tagasi saada või lihtsalt katkestavad mängutellimusi ja/või lõpetavad Blizzardi mängude mängimise. 

Arvamust on avaldanud isegi USA poliitikud. Florida osariigi senaator Marco Rubio sõnul kuritarvitab Hiina teiste riikide sõltuvust nende rahavoogudest ning üritab rahvusvaheliselt sõnavabadusele kaikaid kodaratesse visata.


Activision Blizzard peab igal aastal enda mängudele ja nende fännidele pühendatud festivali, mil nimeks Blizzcon. Tänavuse ürituseni on jäänud vähem kui kuu aega. Kui antud situatsiooni üritatakse vaiba alla pühkida, ei pruugi enam aga alles olla inimesi, kelle jaoks üritust korraldada.

Ng Wai on öelnud, et ei tea, kas jätkab kunagi professionaalsel tasemel „Hearthstone'i“ mängimisega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee