Uudised

EBAÕIGLUS? Hongkongi e-sportlane eemaldati protesteerimise tõttu liigast, auhinnaraha välja ei maksta 

Toimetas Sten Kohlmann, 8. oktoober 2019 11:38
Foto: Kuvatõmmis
Möödunud pühapäeval leidis aset Hearthstone Grandmasters (Blizzardi kaardimängule pühendatud liiga) matš, mille võitis Hongkongist pärit Chung „blitzchung“ Ng Wai. Meeldejäävaks sai aga asjaolu, et matšijärgse intervjuu ajal avaldas küberatleet meelt, karjudes: „Vabastage Hongkong, meie aja revolutsioon!“

Hongkongis on juba mitmeid kuid toimunud valitsusvastased meeleavaldused, mille eesmärgiks on protesteerida Hiina järk-järgult kasvava mõjuvõimu vastu. Protesteerijad kannavad maske ning ka Ng Wai oli intervjuu ajaks gaasimaski pähe tõmmanud. Hongkongi valitsus oli varasemalt maskide kandmise keelustanud.

Blizzardi väitel läheb tema käitumine vastuollu turniiri reeglina, mis keelab mängijatel oma tegemiste ja/või ütlemistega sattuda avalikkuse halvakspanu osaliseks, solvata teatud inimesi või gruppe ning kahjustada Blizzardi mainet. Kompanii väitis, et kuigi nad seisavad inimeste õiguse eest oma meelt avaldada, peavad e-sportlased järgima ametlikke reegleid.

Sarnaselt Ng Waiga said karistada ka intervjuu läbi viinud kommenteerijad, kellega katkestati töösuhted.

Kommuun pole asjade käiguga rahul. Blizzardi käigus nähakse järjekordset näidet selles, kuidas Hiina rahavoog paneb korporatsioone unustama inimlikku elementi. Blizzard kuulub osaliselt Hiina investoritele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee