Uudised

„Fortnite’i“ loojaid ähvardatakse kohtuga: te tegite teadlikult mängu, mis tekitab sõltuvust (16)

Toimetas Sten Kohlmann, 7. oktoober 2019 15:41
Foto: Pixabay.com
„Fortnite“ on üks populaarsemaid videomänge terves maailmas ning vähemalt üks Kanada advokaadibüroo leiab, et sel on üks vägagi konkreetne põhjus. Nimelt valmistatakse parasjagu ette hagi, mille väitel on Epic Games teadlikult loonud mängu, mis tekitab sõltuvust.

Calex Légali büroo esindaja Alessandra Esposito Chartrand võrdleb Epic Gamesi loomingut kokaiiniga. Lisaks väidab ta, et mänguarendaja uuris aastaid inimpsühholoogiat ning paiskas lõpuks turule äärmiselt sõltuvust tekitava mängu, mis on ühtlasi suunatud ka noortele.

Hagi inspiratsiooniks on 2015. aastal vastu võetud kohtuotsus, mis leidis, et Kanada tubakafirmad ei ole kliente piisavalt hoiatanud suitsetamise sõltuvust tekitavate efektide eest ega informeerinud neid suitsetamise kahjulikkusest.

Hagile andsid tõuke lapsevanemad, kes kurtsid, et kõnealune mäng on nende laste (10- ja 15aastased pojad) elu ära rikkunud. „Kui me oleksime teadnud, kuivõrd suure sõltuvuse mäng tekitab, poleks me neil kunagi „Fortnite'i“ mängida lubanud või me oleksime nende tegevusel rohkem silma peal hoidnud,“ kurtsid murest murtud vanemad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee