Varia

LÕPP TERRORISTIDELE? „CS:GO“ kommuun arutab, kas mäng peaks olema poliitiliselt korrektsem (1)

Toimetas Sten Kohlmann, 30. september 2019 16:47
Foto: Valve
„Counter-Strike:Global Offensive“ on üks suurimaid e-spordimänge, ent pole kahtlustki, et selle vägivaldne loomus jääb paljudele alaga mitte nii sina peal olevatele inimestele pinnuks silma. Mõned kommuuni liikmed on otsustanud uurida, kas olukorda saaks parandada.

ESL Pro Gaming asepresident Michal „CARMAC“ Blicharz tõstatas enda Twitteri kontol ühe üsnagi konkreetse küsimuse – kas mängusisesed tiimid peaksid saama uued nimed? Hetkel asetab „CS:GO“ vastamisi kaks viieliikmelist üksust: Terrorists (terroristid) ning Counter-Terrorists (terrorismiga võitlevad eriüksuslased).

Blicharz käib alternatiivina välja versiooni, mis nimetaks eelnimetatud pooled ümber Ründajateks ja Kaitsjateks. Kirjutamise hetkeks on tema korraldatud küsitlusest osa võtnud üle 22 000 inimese ning enamus, tervelt 68% pooldab vanade nimede allesjätmist.

Paljud kiidavad takka ning usuvad, et leebemad nimed aitaksid paremini sponsoreid ligi meelitada, samuti ei satuks „CS:GO“ teemalised videod (mis sisaldavad sõna „terrorist“) ekslikult YouTube'i huviorbiiti.

Samas vaieldakse ka vastu. „CS:GO“ kaartide disainija FMPONE arvates on „järeleandmiste tegemine täiesti tarbetu, autentsuse nimel tasub võidelda.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee