Varia

7 fakti, mida sa Nintendo uue pihukonsooli kohta kindlasti teadma peaksid 

Toimetas Sten Kohlmann, 15. juuli 2019, 12:31
Foto: Nintendo
Möödunud nädalal jahmatas Nintendo kõiki mänguhuvilisi (välja arvatud muidugi neid inimesi, kes igasugustel erinevatel kõlakatel silma peal hoidsid). Nimelt kuulutas Jaapani kompanii välja uhiuue pihukonsooli Nintendo Switch Lite.

Mis sorti masinaga on tegemist? Võtame seadme luubi alla ja toome teieni 7 kasulikku infokillukest, mida sa selle kohta kindlasti teadma peaksid:

  • Tegemist on edasiarendusega 2017. aasta märtsikuus ilmunud Nintendo Switch hübriidkonsoolist. Kui esialgset seadet saab kasutada nii teleka taga kui ka käes, siis Switch Lite teleriga ei ühildu ning seda saab kasutada vaid pihukonsoolina.
  • Eelnevast punktist tulenevalt on Switch Lite väiksem ja ergonoomilisem – originaalmudeli 6,2-tolline puutetundlik (720p resolutsiooniga) ekraan vahetatakse välja 5,5-tollise vastu,  samuti on uus mängumasin kergem (~400 grammi versus ~275 grammi).
  • Ka aku kestab pihukonsoolil pisut kauem. Kui suurema venna akude eluiga on (vastavalt mängule) 2,5-6,5 tundi, siis Lite pakub vahemikku 3-7 tundi.
  • Kuna tegemist on kaasaskantava mudeliga, ei oma konsool enam Joy-Con juhtpulte, mida saaks masina küljest lahti ühendada. Juhtkangid ja -nupud on kõik konsooli enda küljes, vasakpoolsed juhtnupud on asendatud traditsioonilise D-Padiga. Lisaks on eemaldatud vibratsioon ja liikumisanduriga kaamera.
  • Nintendo Switch Lite on odavam konsool. Kui praegu jääb tavalise Switchi hind kodumaal kuskile 360€ kanti, siis Lite peaks olema vähemalt 100€ odavam.
  • Teatud mängud (näiteks Nintendo Labo komplektid) pole konsooliga ühilduvad, ent valdav enamus Nintendo Switchi praegusest mängude nimekirjast on mängitav emba-kumba konsooli peal.
  • Konsool ilmub käesoleva aasta 20. septembril ning esialgu saab valida kolme erineva värvi vahel: kollane, hall või türkiissinine.

Samal teemal

18. juuli 2019, 12:29
PIKEMA ELUEA NIMEL! Nintendo Switchi uued mudelid omavad tunduvalt paremat akut
15. juuli 2019, 10:47
VIDEO | Kas (või õigemini miks) on just see mäng kohustuslik ost Nintendo Switchi omanikele
11. juuli 2019, 11:52
TEINE TASE | Miks lapsevanemad probleemides alati videomänge süüdistavad?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee