Uudised

JA VEEL ÜKS! Eesti tuntuim e-sportlane Puppey noppis oma tiimiga järjekordse suurvõidu (1)

Toimetas Sten Kohlmann, 3. juuni 2019, 12:38
Team Secreti koosseis möödunud aastal ESL One Hamburg turniiril, Clement „Puppey“ Ivanov keskel. Seal võeti samuti esikoht.Foto: Vida Press
Maarjamaa suurim (seda nii mainelt kui ka kasvult) e-sportlane Clement „Puppey“ Ivanov napsas koos oma meeskonna Team Secretiga möödunud nädalavahetusel järjekordse suurturniiri esikoha.

ESL One Birmingham tõi kokku maailma parimad Dota 2 mängijad ning olgugi, et eestlasest kapteni poolt juhitud tiimi algus ei olnud just kõige sirgjoonelisem – alagrupi algusfaasis võeti vastu kaotus EG-lt ning jäädi viiki LGD Gamingu ja Keen Gaminguga – suudeti ent taas tippu võidelda, vahendab Dot Esports.

Meeskonna tavapärastest taktikatest erinevate strateegiate katsetamine tasus end ära alagrupi viimastest mängudes, kus suudeti saavutada lausa nelja võidu pikkune jada.

Team Secret hakkas end üles töötama turniiritabeli alumiselt astmelt, kus alistati järjest OG, TNC Predator, Gambit Esports ja LGD. Viimasega satuti vastamisi alumise tabeli finaalis – Team Secret sõitis enda vastasest teerulli kombel üle, alistades LGD seisuga 2-1, kogudes igas mängus seejuures ohtralt skalpe. Seeria teises mängus suudeti vastane alistada 32 erineval korral, LGD saavutuseks oli vaid 4 tapmist.


Tabeli ülemises otsas ootas Team Secretit nende suurrivaal Eg, kelle käest alagrupis nahutada saadi. Finaalseeria esimest mängu võeti rahulikult ning tasavägine lahing lõppes Team Secreti võiduga. Kaotusseisu jäänud EG vastas järgmises mängus aga juba kiirelt ning noppis nobedalt viigipunkti.

Kumbki ei andnud järele. Team Secretile läks kolmanda mängu võit, EG aga tõmbas taaskord kübarast jänese ja viigistas seisu. Viienda, otsustava mängu alguses haaras EG initsiatiivi koheselt enda kätte ning korraks tundus, et Team Secret peab sel korral hõbedaga leppima. Ühel hetkel suudeti aga mäng enda kasuks pöörata ning suurepäraselt ajastatud kombinatsioonidega (nagu näiteks Yazied „YapzOr“ Jaradati ja Ludwig „zai“ Wåhlbergi ühistöö tulemusena sündinud kolme pea suurune kärme tapatöö) löödi EG lõplikult nokauti.

Team Secretit pärjati karika ja 125 000 dollariga, tiimi eestlasest kapten Puppey valiti aga turniiri parimaks mängijaks. Talle omistati MB MVP tiitel ning sellega kaasnes ka uhiuus Mercedes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee