Varia

RETS REEDE! Täna ilmub tervelt neli suurt videomängu! 

Toimetas Sten Kohlmann, 15. veebruar 2019, 14:44
„Far Cry: New Dawn“Foto: Ubisoft
Asjaolu, et ühel päeval niivõrd palju erinevaid (ning võrdlemisi suure kaliibriga) videomängu ilmub, on haruldasem, kui arvata võiks. Tänasel päeval nii aga juhtus, sest poelettidele jõudis tervelt neli päris suurt teost.

Viskame neile põgusa pilgu peale ja uurime, millega meid kostitatakse!

„METRO EXODUS“


Dmitry Glukhovsky „Metro“ raamatute põhjal loodud videomänguseeria on jõudnud juba kolmanda osani. „Metro Exodus“ on üksikisikuvaates tulistamismäng, mis jätkab eelmise kahe osa peategelase Artjomi loo jutustamist. Mängitavus koosneb tulistamisest, ellujäämismehaanikatest ning natuke on siia-sinna näpuotsaga puistatud ka hiilimist.

Mida kriitikud ütlevad? „Metro Exodus“ on võrdlemisi positiivselt vastu võetud, Metacriticu hinne (PC versioon) on hetkel 84%

Mida tähele panna? „Metro Exodus“ sattus vaid hiljuti skandaali keskmesse, sest väljaandja otsustas hüljata Steami ning kolis arvutil Epic Gamesi poodi ümber.

„FAR CRY: NEW DAWN“


Ubisoft pika ajalooga tulistamismänguseeria uusim osa leiab aset 17 aastat peale mullu ilmunud „Far Cry 5“ tegevusi. Postapokalüptilises maailmas aset leidev möll toob meieni uued ja vanad karakterid, suure avatud maailma ning ohtralt rohelust, sekka ka roosat. 

Mida tähele panna? „Far Cry: New Dawn“ on n-ö kõrvalosa „Far Cry 5-le“ ning kuna tegevus leiab aset täpselt samas regioonis, on kasutatud ohtralt mulluse mängu elemente. Kui ootad täiesti nullist üles ehitatud teost, ei ole „New Dawn“ sulle.

„CRACKDOWN 3“


Kolmanda isiku vaates möllumäng on lasknud ennast kaua oodata. Esimest korda kuulutati teos välja 2014. aasta suvel, seejärel lükati ilmumist mitmeid kordi edasi. Nüüd on avatud maailmaga tulistamis- ja lõhkumismäng kohale jõudnud. Teose ühte tähtsaimat tegelast kehastab Hollywoodi kõige elavamate rinnalihastega meesnäitleja Terry Crews.

Mida kriitikud ütlevad? Öeldakse, et pikk arendusprotsess ei toonud loodetud kasu, pigem olevat tegu kesise mänguga. Metacriticu skoorid üle 60% ei küündi.

Mida tähele panna? „Crackdown 3“ on osa Xbox One'i kuutasulisest teenusest Game Pass, mis tähendab, et vaid 10€ eest saab enda uudishimu rahuldatud ning täishinda mängu eest välja ei pea käima. Tänu Xbox Play Anywhere süsteemile saab seda tolle raha eest ka PC peal mängida.

„JUMP FORCE“


Tegemist on 3D-kaklusmänguga, kus omavahel astuvad vastamisi Jaapani tuntuimad animetegelased. Saab luua endanäolise tegelase, avastada originaalset lugu ning madistada nii arvuti poolt juhitud tegelaste kui ka reaalsete inimeste vastu.

Mida kriitikud arvavad? Üldiselt naerdakse teose tragikoomiliselt halbade vahevideote üle ning heidetakse ette arendajate laiskust. Metacriticu skoorid jäävad vaid paari kraadi võrra üle 60%.

Mida tähele panna? Tegemist on eelkõige fännitootega Jaapani animatsiooni austajatele, mistõttu ei pruugi antud teos tavapäraste kaklusmängude („Tekken“, „Mortal Kombat“) fänne kõnetada.

Samal teemal

1. märts 2019, 19:31
ÜLLATUS? Videomängud võivad arendada oskust head ja halba eristada
21. veebruar 2019, 10:44
TEINE TASE | Talvised suurmängud valmistasid meile tohutu pettumuse!
18. veebruar 2019, 16:28
VIDEO | Mida pakub mängijale verivärske „Far Cry: New Dawn?“
14. veebruar 2019, 15:56
VIDEO | „The Division 2“ beeta andis mõista, et teine osa eelkäijast ei erine

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee