Uudised

Eesti e-spordihiid Clement „Puppey“ Ivanov teenis turniirivõiduga oma tiimile 350 000 dollarit  (1)

Sten-Jaago Vesso, 28. jaanuar 2019 14:40
2017. aastal toimunud The International pakkus ohtralt meeldejäävaid momente ning loodetavasti teeb seda ka tänavune üritus.Foto: AP/Scanpix
28-aastane Tartust pärit Clement „Puppey“ Ivanov ja tema meeskond Team Secret võitsid pühapäeval Hiinas peetud „Dota 2“ suurturniiri The Chongqing Major.

Finaalile lisas eepilisel skaalal ajaloolist pinget kohtumine Vene-Ukraina rivaalidega Virtus Pro meeskonnas, kellega mindi vastamisi ka eelmisel suurturniiril, kaks kuud tagasi Malaysias toimunud The Kuala Lumpur Majoril. Siis saadi poolfinaalides Virtus Pro vastu 2-1 võit, kuid Vene-Ukraina tiim mängis ennast kaotajateringist tagasi finaali ning võttis Team Secretilt 3-2 seisuga turniirivõidu ja 350 000 dollarilise auhinna.


Nüüd äsja Hiinas toimunud turniiril kohtusid poolfinaalides rivaalid taas ning sel korral jäi peale Virtus Pro seisuga 2-1. Team Secret mängis ennast kaotajateringist tagasi finaali ning tänu Puppey osavatele strateegilistele valikutele võitis tiim kiirete mängudega finaali 3-1.

Dejavulikule loole lisab kummastust juurde veel ka asjaolu, et mõlema suurturniiri kaotajateringi finaalis kohtusid rivaalid meeskonnaga Evil Geniuses, võttes mõlemad sealt 2-0 võidu ning jättes kurjadele geeniustele kaks kolmandat kohta.

Hiinas toimunud turniiri kõige meeldejäävam mäng oli finaali teine raund, kus Puppey valis mängukompositsioonis ühte positsiooni mängima karakterid Drow Ranger ja Luna, mis oli metamängu väline otsus. Virtus Pro ei osanud ebatavalisele strateegiale koheselt reageerida ja Puppey meeskond sai sellega ülikiire 17-minutilise raundivõidu. Finaalide teist mängu näeb järgi siit:The Chongqing Major esikohaga garanteeris Team Secret omale koha ka kord aastas toimuvale, maailma suurima auhinnafondiga e-sporditurniirile The International, kus eelmisel aastal läks võitjate vahel jagamisele 25,5 miljonit dollarit.

Puppey on 8 aastat peetud The Internationalilt saanud 2011. aastal ka esikoha, võites sellega 200 000 dollarit ning eelneval aastal teenis ta 5-6. koha eest 230 000 dollarit, olles sellega enim teeninud Eesti e-sportlane.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee