Uudised

Professionaalne „Hearthstone'i“ mängija sai pettuse tõttu mängukeelu, ent tegelik põhjus oli tunduvalt totram 

Toimetas Sten Kohlmann, 23. jaanuar 2019 11:14
Maag ehk klass, mille kasutamise poolest „Apxvoid“ enim tuntud on.Foto: Blizzard Entertainment
Möödunud nädalavahetusel leidis aset Blizzardi digitaalse kaardimängu „Hearthstone“ suurturniir HCT Americas Winter Playoff, mis jäi ühe kentsaka vahejuhtumi tõttu paljudele meelde.

Oma ala üks nimekamaid mehi, Jason „Apxvoid“ Coen eemaldati turniirilt pettuse süüdistusega, vahendab PC Gamer. Paljudele tuli see üllatusena, kuna mees on juba aastaid olnud üks austatumaid mängijaid. Selgus jõudis majja aga siis, kui Coen enda Twitteri kontole pikema seletuse postitas.

Nimelt oli Coen parasjagu järgmiseks matšiks valmistumas, kui ta järsku enda valikutes kahtlema hakkas. Ta trükkis mängu vestlusaknasse küsimuse, mis puudutas tema strateegiat ning lootis, et ta kõrvalistuja märkab seda ning annab talle vastuse, mis aitaks tal rahuneda. Kõrval istuv inimene aga ei märganud seda ning seega pani Coen tekstiakna kinni ning unustas selle.

Saatuslikuks sai see küsimus hetkel, kui Coen pidi läbi sama tekstiakna administraatorile märku andma, et milline on tema klassivalik järgmiseks matšiks. Tõenäoliselt vajutas ta aga eelmise sõnumi kustutamise asemel kaks korda enterit ning nii jõudiski eelnev küsimus administraatorini ning kuna sääraste probleemide lahendamine mängu ajal on keelatud, eemaldati Coen tervelt turniirilt.

Kentsakaks muudab kogu situatsiooni aga fakt, et kui mees oleks esitanud tolle küsimuse enda partnerile suusõnaliselt (tehes seda eelkõige enne matši algust), poleks mängukeeldu järgnenud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee