Uudised

UBISOFTI ÜLLATAV OTSUS: „The Division 2“ arvutiversioon Steami ei jõua (3)

Level1.ee, 11. jaanuar 2019, 10:18
„The Division 2“ tegevus leiab aset Washingtonis.Foto: Ubisoft
Kuningas on surnud, elagu kuningas! Kui Steami monarhiks nimetada, on tema surmast veel väga vara rääkida… kuid esimene suurem laks on tehtud.

Ubisofti järgmine suur mäng „The Division 2“ jätab Steami digitaalse platvormi täiesti kõrvale ning saab olema PC platvormil levitatud lisaks enda Uplayle vaid Epic Gamesi värskelt ilmunud veebipoe vahendusel.

Antud tegevuse põhjust ei pea kaugelt otsima: Steam on pikalt olnud digitaalsete mängude müügis ja vahendamises monopoli seisuses, mis võimaldas neil vahendamise eest küsida kuni 30% müügitulust. Oli vaid aja küsimus, mil keegi (vähemalt sama suurt rahakotti omav üksus) otsustab veidi vähem raha küsida, lüües sellega suure noa Valve’i tengelpungi.

Kui varasemalt polnud Epic Gamesil probleeme oma teenustega liita väikeseid tegijaid, siis „The Division 2“ näol on tegemist esimese suure, nii-öelda AAA mänguga. Epic Games soovib oma vahenduse eest vaid 12%.

Samal teemal


Tim Sweeney
– Epic Gamesi asutaja ja tegevjuht – kommenteerib ise tegevust kui soovi luua kõige arendaja- ja levitajasõbralikum pood, mis väiksema vahendustasuga pakub loojatele rohkem vahendeid uutesse headesse mängudesse investeerimiseks.

Sarnase tegevusmustri sagenemisel võime lähiajal näha tõelist digitaalsete mängude müügiplatvormide sõda, mis võib lõppeda kahel viisil: mängijad võidavad, sest me saame paremat teenust ning ehk isegi odavama hinna eest… või mängijad kaotavad, sest platvormide vahel tekib killustatus ning eksklusiivide hulk tekitab suuremaid negatiivseid emotsioone.

„The Division 2“ ilmub käesoleva aasta 15. märtsil.

3 KOMMENTAARI

a
Ahv 14. jaanuar 2019, 08:43
Ubisofti mängu steami panekul pole erilist mõtet nkn, kui pead lisaks ikka Uplay installima. Et siis käivitad steami ja uplay korraga, et mängu mängid...
(loe edasi)
e
ehh 13. jaanuar 2019, 15:26
Mis vahet seal on, ma ei saa aru miks kõik halavad selle üle.Mõttetu mäng nagunii.Niikaua kuni nad assassin's creed-i ja far cry -d steam- is välja lasevad on kõik ok.
Loe kõiki (3)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee