Uudised

ISEGI PROFID PETAVAD! „PUBG“ vaevleb sohitegijate küüsis (10)

Sten-Jaago Vesso, 4. jaanuar 2019 10:17
Foto: PUBG Corp.
Battle royale mängu „PlayerUnknown's Battlegrounds“ kimbutavad sohitegijad ning seda peetakse ka üheks põhjuseks, miks samas žanris konkureeriv „Fortnite“ on maailma populaarseima mängu tiitli endale võitnud.

Peale igat puhastuslainet, mil mängu arendaja laseb käiku uued meetmed keelatud abiprogrammide vastu, jääb sohitegemisega vahele kümneid tuhandeid kontosid ja ka mõni profiliigasse kuuluv mängur.

7. detsembril sai võistluskeelu profimängur Dakota „Exko“ MacLeod, kes on varem võitnud oma tiimiga esikoha 150 000 dollarilise auhinnafondiga turniiril. 21. detsembril pandi puhastuslaine käigus lukku 30 000 kontot ning profimänguritest sai keelu Can „TEXQS“ Ozdemir, kes oli üheaastase karjääri jooksul jõudnud teenida 36 000 dollarit auhinnarahasid ning sealhulgas võitnud oma tiimiga teise koha Dreamhackil.

Lisaks sellele tunnistas üks prantsuse neljaliikmelisese meeskonda kuulunud mängija üles oma tiimi sohitegemise, ilma et keegi neist oleks otseselt seadusesilmale vahele jäänud.

31. detsembril järgnes uus puhastuslaine, millega jäid vahele neli mängijat neljast erinevast tiimist, kes kõik olid osa võtmas 100 000 dollarilise auhinnafondiga National PUBG League eelhooajast.

Jaanuaris lõppevad kvalifikatsioonid esimestesse suurematesse liigadesse ning tõenäoliselt jõutakse keelatud abiprogrammide kasutajate vastu veel karme samme teha. Arvestades, et „PUBG-is“ on 2018. aasta jooksul läinud jagamisele 8 miljonit dollarit auhinnaraha, saame tõenäoliselt sarnaseid uudised kuulda veel enne põhiturniiride algust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee