Varia

VIDEO | 16-aastane noormees läks vastamisi „Tetrise“ 7-kordse maailmameistriga! 

Sten-Jaago Vesso, 21. detsember 2018 14:54
16-aastane Joseph Saelee (vasakul) VS. 7-kordne maailmameister Jonas Neubauer.Foto: Kuvatõmmis
Hiljuti lõppes igaaastane The Classic Tetris World Championship ehk maailmameistrivõistlused klassikalises mõistatusmängus „Tetrises“.

Tegemist on märkimisväärselt autentse sündmusega, sest turniiri mänguplatvormiks on 1985. aastal Ameerikas ilmunud Nintendo Entertainment System ehk mängukonsool NES ja mänguks 1989. aastal samale konsoolile ilmunud „Tetris“. Ekraanidena kasutatakse võistlusel vanu kineskooptelereid, sest siis näeb vahetult vanast konsoolist väljuvat analoogsignaali ning ükski kaader ei saa analoog-digitaal konversiooni käigus murdosasekundiks hilineda.

16-aastane Joseph Saelee mängib „Tetrist“ viisil, mida paljud tõenäoliselt ei oskaks isegi ette kujutada, hoides pulti käes eripärasel moel, mis võimaldab korraga kasutada mõlema käe sõrmi noolenuppudele vajutamiseks. See on üks osa mängupuldi hoidmise hypertapping tehnikast, mille eesmärgiks on kiirete nupuvajutustega saada eelis tetriseklotside liigutamisel.

Selleks, et antud tehnika ka päriselt efektiivne oleks, on vaja seda sooritada ligikaudu 14 nupuvajutust sekundis. 7-kordne maailmameister Jonas Neubauer hoiab pulti käes kõigile harjumuspärasel viisil, hoides vasema käe pöialt noolenuppudel ja parema käe oma A/B nuppudel.

Vaata järgi emotsionaalse lõpuga Tetrise finaalheitlust: