Uudised

EBAÕNN! Abu Dhabis toimunud PLG turniir jättis eestlase otseülekandest välja 

Sten-Jaago Vesso, 19. detsember 2018 14:57
Foto: Pexels.com
Viimase PLG turniiriga said kinnitust mõned elulised tõed – päris kõike pole võimalik raha eest osta. Abu Dhabi luksuslikul Yas saarel, kus toimus 100 000 dollarilise auhinnafondiga PLG turniir, on isegi oma Formula1 Grand Prix rallirada. Luksuslikust melust hoolimata möödus turniir siiski tehniliste viperustega.

Meeskonnad said matšidega alustada alles peale kümnetunnist ootamist ning kuni poolfinaalideni välja puudus korralik otsepilt mängudest. Eesti mängija Kristjan „Fejtz“ Allsaar ja tema ECL.GG nime all mängiva tiimi matšid kahjuks fännideni ei jõudnudki.

Tulemuste poolest oli turniir Fejtzile pigem edukas. Alagrupimängudes jäädi napilt alla Hiina parimale tiimile TYLOO, peale mida saadi ootuspärane võit Araabia Ühendemiraatide enda meeskonna NASR eSports vastu. Sellele järgnes otsustav mäng Uus-Meremaa Grayhound Gaminguga.

Naljakal kombel oli Fejtz ise neli kuud tagasi Stockholmis toimunud Dreamhackil Grayhound Gamingu asendusmängija, olles tiimis kõige paremate individuaalsete näitajatega. Uus-Meremaa tiimi vastu sai eestlase segameeskond parim kolmest seeria võidu ning pääses sellega playoff-idesse, kus kaotati turniiri võitjale Fnaticule.

Shuaib „D0cC“ Ahmad – online-liigade staar, kelle jaoks oli see PLG esimene suurem võistlus – oli kindlasti selle turniiri suurima kõmuaine. Võime kinnitada, et mängijana suudab 18-aastane D0cC proffidega koos ühes leeris olla. Kas temast saab ka Ropzi kombel noor otse kõrgliigasse pääsev mängija, on veel nähtu põhjal vara öelda.

Kindlasti ei jää see viimaseks e-spordi sündmuseks Araabia Ühendemiraatides. Juhul kui nüüd lähiajal igiliikurit ei leiutata, kuuleme enam kui kindlalt järgneval aastal veel suuremate auhinnafondidega luksuslikest turniiridest eksootilistel maadel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee