Uudised

Eesti „Counter-Strike'i“ mängija Fejtz osaleb Abu Dhabi suurturniiril 

Sten-Jaago Vesso, 13. detsember 2018 16:16
Foto: Valve
Kristjan „Fejtz“ Allsaar on e-spordi üldsusele tuntud kui „elukutseline palgasõdur“. Antud tiitel tuleneb sellest, et Fejtz on korduvalt esindanud professionaalseid tiime suurtel lavadel, kuid pole ise pikemalt ühegi koosseisuga kokku jäänud.

Täna Abu Dhabis algav PLG Grand Slam 2018 turniir on Eesti mängijale ideaalne võimalus end maailmale järjekordselt tõestada, sest kvalifitseerunud osavõtjate seas on nii maailmakuulsaid meeskondi nagu Fnatic, G2, Tyloo ja Hellraisers, kui ka nõrgemaid profitiime. Fejtzi tiitlile räägib kaasa ka asjaolu, et kolmes turniirile kvalifitseerunud tiimis on ta ise mänginud: Hiina 5Power Gamingus, Ukraina organisatsioonis Hellraisers ja Austraalia tiimis Grayhound Gaming, keda eestlane hiljuti Stockholmis Dreamhacki laval esindas.

Kõnealuse turniiri teeb unikaalseks Fejtzi tiimi eriskummaline koosseis. Esiteks  kvalifitseerus Fejtz turniirile läbi Aafrika kvalifikatsioonide, mängides koos kolme tuneeslase ning ühe norrakaga iroonilise nime all „GUCCIGANGxD“. Kuna kaks tuneesialast ei saanud viisat Abu Dhabis mängimiseks, asendavad neid kõigile tuntud eduka karjääriga veteran ScreaM ja noor „netikangelane“, 18-aastane D0cC.

D0cC on üks eriskummalisemaid nähtusi „Counter-Strike'i“ maailmas. Tegemist on 18-aastase Hollandi mängijaga, kes võtab regulaarselt osa online-liigadest ning on neis ebareaalselt hea. Kuid siiamaani on ta teadmata põhjustel keeldunud kasutamast mikrofoni.

Paljud arvavad, et D0cC teeb keelatuid abiprogramme kasutades sohki. D0cC üritas ühe koosseisuga kvalifitseeruda ka MängudeÖÖ turniirile, millega kaasnes suur draama, sest tema saadetud demofail oli vigane, mistõttu ta võitjana disklahvi sai.

Kui tegemist peaks tõepoolest olema noore talendiga, nagu oli seda Ropz enne Mousesportsiga liitumist, on Fejtzi tiimil reaalne lootus alagrupimängudest edasi pääseda.

Esimesed mängud algavad eestlasel juba täna kella 16:30 alates ja neid näeb PLG Twitch kanali vahendusel.