Varia

„Call of Duty“ mängijat ootab kuni 25-aastane vanglakaristus

Videomängurite kuritegelik lollitamine lõppes süütu inimese surmaga 

Ohtuleht.ee, 16. november 2018, 11:31
"Call of Duty". Tootja
26aastane kalifornialane Tyler Barriss tunnistas end sel nädalal kohtus süüdi petukõnede ja valeväljakutsete tegemises – millest üks lõppes eelmisel aastal Kansase osariigis süütu inimese surmaga. Kokku 51 valdavalt lollitamise eesmärgil tehtud kuriteo eest ootab meest 20-25-aastane vanglakaristus.

ESPN kirjutab, et mullu detsembris tegi Barriss Wichita linnavalitsusse hädaabikõne, mis suunati edasi kohalikku politseijaoskonda. Mees väitis, et tappis oma isa ja hoiab kaht pereliiget pantvangis.

Barriss andis politseile sündmuskoha vale aadressi. Hiljem tunnistas mees, et tegi petukõne omasuguse „Call of Duty“ veebimänguri survel ja seoses kihlveoga, mille panuseks oli üks dollar ja 50 senti. Sedalaadi valekõnesid nimetatakse inglise keeles „swatting“ („lömastamine“) ja nende harrastamine on muutunud tavapäraseks praktikaks just mängurite ja e-sportlaste kogukondades, omamoodi kättemaksu ja hirmutamise vormina.

Wichita politsei saabus Barrissi antud aadressile ja piiras ümber äärelinnas asuva maja. Uksele tuli 28aastane Andrew Finch. Kuna mees langetas käed oma vöökohale, arvas politseinik Justin Rapp, et Finchil on relv, ja tulistas teda. Süütu ja relvastamata mees hukkus ning hiljem tõdeti, et tõenäoliselt tahtis ta vaid pükse kergitada. Politseinikule süüdistust ei esitatud, kuna leiti, et tal oli igati põhjust tulistamisohtu karta.

Lisaks Barrissile ootavad kohtuistungit veel kaks traagilise juhtumiga seotud „Call of Duty“ mängijat: 18aastane Casey Viner ja 20aastane Shane Gaskill (kes ise elab Wichitas). Nemad pole end süüdi tunnistanud, kohus algab jaanuaris.

Süüdistajate teatel värbas Viner Barrissi Gaskillile politseiväljakutsega tünga tegema, kuid Gaskill oli ise andnud enda vale koduaadressi.

Aga Barriss on lisaks kõnealusele juhtumile veel lisaks teinud valepommiähvardusi näiteks FBI peakorterile, kesk- ja ülikoolidele, kaubanduskeskustele ning telejaamadele.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee