Uudised

Astralis seljatas Mousesportsi ja võitis IEM XIII Chicago 

Sten-Jaago Vesso, 12. november 2018, 15:58
 Kuvatõmmis/Instagram
Mousesports (kuhu kuulub ka eestlane Robin „ropz“ Kool) näitas Chicagos toimunud turniiril soliidset esitust, jäädes jagama 5.-6. kohta ning võites sellega sel korral „ainult“ 10 000-dollarilise auhinnaraha. Turniiri jooksul jäädi alla kahele meeskonnale, kes mõlemad omakorda hiljem ka finaalides kohtusid.

Esimeses ringis kaotati kodupubliku ees mänginud Team Liquidile, keda varasemalt on Mousesports kahes finaalis võitnud. Kaotajate ringis jäädi alla Taani mängijatest koosnevale Astralisele, keda võib hetkel pidada julgelt ka maailma parimaks meeskonnaks.

Team Liquidi jaoks võis olla tegemist mõru finaaliga, sest sel aastal on nad taanlastele kaotanud kokku juba kolmes finaalmängus ja ühes poolfinaalis.

Eile tehti Chicagos sümboolne žest Poola iseseisvuspäeva puhul.

Nimelt on IEM-i XIII hooaega kokkuvõttev sündmus maailma kõige suurim e-spordi turniir ja seda peetakse iga-aastaselt Poola linnas Katowices. 1 000 000-dollarilise auhinnafondiga hooaja lõppturniiril saame näha ka hiljutisi finaliste Astralist ja Team Liquidi.

Mousesports pole endale veel kohta kindlustanud, kuid saame neile kaasa elada 12. detsembril algavatel Euroopa regiooni kvalifikatsioonidel.

Kusjuures, kas teadsid, et üks IEMi turniiri kuulsatest kommentaatoritest on ka meil Eestis käinud „Counter-Strike“ mängudele peale hõiskamas? Tom Bissmire ehk Tombizz külastas 2016. aastal Tallinnat TTÜ e-Sport raames, viies Eesti e-spordielu ka ingliskeelse publikuni.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee