Uudised

„Counter-Strike’i“ proff sai tüssamise eest võistluskeelu (3)

Ohtuleht.ee, 12. november 2018, 16:11
"Counterstrike". E-spordi turniir Saksamaal.  Vida Press
Nikhil Kumawat ehk Forsaken on professionaalne „Counter-Strike: Global Offensive“ mängija, kes jäi hiljuti turniiril petmisega vahele. Mängufännide seas kulutulena levima hakanud videost nähti, kuidas mees püüdis sulgeda arvutis lahti olnud sihtimist toetavat programmi.

Kotaku kirjutab, et Esports Integrity Coalition’i turniiridel sai Forsaken tüssamise pärast viieaastase võistluskeelu. Mehe enda sõnul kahetseb ta, et kunagi üldse mängima hakkas.

Vahejuhtum toimus võistluse Extremesland Asia finaali käigus. Kumawat esindas võistkonda OpTic India ja vastaseks oli Vietnami tiim Revolution. Korraldajad avastasid, et midagi on valesti ja võistlus peatati 20 minutiks. Hiljem kinnitati, et seisaku põhjuseks oli petuprogramm Kumawati arvutis.

E-spordi sõltumatu kontrollorgan ESIC teatas hiljem, et Kumawat oli petuprogrammi kasutanud ka samal kuul varem toimunud võistlusel ESL India Premiership. OpTic India võitis tolle turniiri ja sai auhinnaks 6750 dollarit. Kuigi sisuliselt tüssas mees Extremeland Asia’l seega teist korda, ei soovinud ESIC talle karistuseks eluaegset võistluskeeldu, vaid piirdus viieaastasega.

„Kui saaksin ajas tagasi minna, siis ilmselt kustutaksin selle päeva, kui ma esmakordselt „Counterstrike’i“ mängisin,“ tõdes 23-aastane süüdlane ise. „Sellest päevast alates, kui mängima hakkasin, pole minu elus midagi head juhtunud.“

Petmise põhjendusena ütles mees, et tundis end oma teadmistes ja arusaamades mängu strateegia kohta enesekindlalt, aga sihtimises mitte nii väga ja nii püüdiski ta leida võimalust selle kompenseerimiseks. Ta ei süüdistanud tüssamises survet võita, vaid ütles, et see oli lihtsalt tema oma viga.

„CSi muust ülemaks seadmisega olen kaotanud kõik ja täna kaotasin ka CSi,“ sõnas profimängija. „Ainsana pole ma kaotanud oma perekonda ja tüdruksõpra ja loodan, et neid ei peta ma kunagi.“

3 KOMMENTAARI

k
KaelKajakas 13. november 2018, 19:48
To Eino Taruk: Mis ajast sihtimist abistav programm kavlifikatseerub wallhacki alla? Lambi möla ka ei maksa toota, kui termineid ei tunne. Üldjuhul o...
(loe edasi)
w
W-E-T 12. november 2018, 18:26
need tänapäeva proffid on kõik cheaterid.
Loe kõiki (3)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee