Esport

ARVUSTUS | „Forza Horizon 4“ – kas tõesti parim võidusõidumäng läbi ajaloo? (1)

Level1.ee, 8. oktoober 2018, 12:12
Foto: Microsoft / Playground Games
Teeme koheselt selgeks – „Forza Horizon 4“ on parim avatud maailmaga võidusõidumäng, mis kunagi tehtud! Tean, et on neid, kes väidavad, et „Need For Speed: Underground 2“ või „Most Wanted“ muutsid antud žanri igaveseks või et „Burnout“ oli omas nišis virtuaalkihutamise kuningas. Teile, kogu austuse juures, ütlen, et aeg on teid tervitada 21. sajandisse ja tutvustada teid "Forza Horizon 4-ga“.

Samal teemal

Ning teie, mu kallid sõbrad, kes arvate, et „The Crew“ peaks ükskõik millise osa, mängulaadi ja/või -mehaanikaga ülalolevasse nimistusse kuuluma... uks on seal.

Tänavusel E3 presentatsioonil kuulutas Microsofti Xboxi osakonna ninamees Phil Spencer välja stuudiod, kes saavad tehnoloogiaettevõtte poolt omandatud, nende hulka kuulus ka „Forza Horizon“ seeria arendaja Playground Games. Olenemata, et teatele järgnes koheselt ka lubadus jätta kõik ostetud stuudiod autonoomseteks oma otsustes ja tegemistes, kissitasin kahtleval pilgul silmi ja olin pigem skeptiline.

Mõned hetked hiljem nägime esmakordselt „Horizoni“ seeria neljanda väljalaske promovideo, mis nägi välja kaunis ning paljulubav (kui jätta välja piinlik otsedemonstratsioon nelja mängija vahel). Kerime aega peaaegu pool tosinat kuud edasi ja ongi lubatud mäng minu näppude vahele jõudnud. Ja olgu kohe ka öeldud, et kes arvab, et „Forza Horizon 4“ on lihtsalt uute tekstuuridega üle valatud koopia eelnevatest sarja teostest, see eksib rängalt!

Seekordne festivali tegevus toimub Ühendkuningriigis, mis esialgse uudise saabumisel tekitas minus hiiglasliku pettumuse. Kui mõtlen saareriigi teedele, meenuvad mulle esmajärgus piinarikkad tunnid, mida olen veetnud M4 kiirtee ummikutes, lugedes oranže kiivreid teetöid tegemas... õigemini lihtsalt seismas. Mulle meenuvad ebamõistlikult kitsad teed Cornwalli põldude vahel, kus peab olema paberitega segane, kui tahta sõita kiiremini kui neli miili tunnis. Eelnevale lisaks sõidavad britid mingisugusel põhjusel valel pool teed, mis „Horizoni“ 2016. aastal ilmunud mängus (leidis aset Austraalias), põhjustas vähemalt esimesel kümnel mängutunnil tohutult avariisid ja närvid põlesid kui majad Londoni suure tulekahju ajal.

Loe täispikka arvustust Level1.ee portaalist!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee