Uudised

Belglased tahavad Euroopas keelustada videomängude auhinnakastid (1)

Level1.ee, 1. september 2018 00:01
Foto: AP Photo/ Michel Spingler
Hiljutine skandaal „Star Wars Battlefront II“ mitmikmängu ja sellega tihedalt seotud mikromaksete ja auhinnakastide ümber on püüdnud Belgia riigi tähelepanu.

Auhinnakastid on virtuaalsed kastid, mida on võimalik teenida kas pikemaajalise mängimisega või osta päris raha eest. Neis sisalduvate (enamjaolt kosmeetiliste) esemete „väärtus“ sõltub nende haruldusest ning nende saamine on puhtalt juhuse taga kinni.

Nimelt võeti Belgias eelmisel nädalal uurimise alla küsimus, et kas auhinnakastide näol on tegemist hasartmänguga või mitte. Juurdluse tulemuseks oli nõustuv hinnang väitega, et raha ja sõltuvuse kooslus on ilmselgelt hasartmängu tunnus. Belgia justiitsminister Koen Geens lisas sellele, et videomängude segamine hasartmängudega avaldab halba mõju noortele ja nende vaimsele tervisele.

Geensi nägemus näeb ette taoliste auhinnakastide ja mikromaksete (mille sisu pole eelnevalt teada, vaid sõltub puhtalt õnnest) üleriigilist keelustamist. Ent belglased ei kavatse sellega peatuda, vaid loodavad jõuda olukorrani, kus taoline keeld kehtiks üle kogu Euroopa.

Samal teemal

12.08.2018
Videomängustuudio Electronic Arts sattus Belgias hasartmänguseaduse rikkumise tõttu kriminaaluurimise alla
29.10.2017
VIDEO | „Assassin's Creed: Origins“ näitab, mis tunne on virtuaalse püramiidi tippu ronida
24.10.2017
VIDEO | Mida uut pakub tänavune vutimäng „FIFA 18“?
23.10.2017
VIDEO | INTERVJUU EESTI MÄNGUSTUUDIOGA: kuidas askeldatakse virtuaalreaalsuses?