Varia

PETTUNUD FÄNNID: Nintendo võrguteenuse laiendus on liiga kallis ning sisu katkine 

Toimetas Sten Kohlmann, 28. oktoober 2021 14:08
Foto: Nintendo

Nintendo Switch võib olla küll äärmiselt populaarne konsool, kuid see ei muuda fakti, et legendaarne Jaapani kompanii ei mõista tihtilugu, mida inimesed tahavad. See kehtib ka nende võrguteenuse puhul.

Nintendo Switch Online lubab mitmeid hübriidkonsooli teoseid üle võrgu mängida. Ka saavad kasutajad ligipääsu klassikalistest Nintendo teostest koosnevale mängukogumikule.

Teenuse baaspaketti kuuluvad NES ja SNES süsteemide mängud. Tänavu suvel kuulutas aga Nintendo, et hakkab peagi pakkuma teenusele eraldi laiendust, mis toob endaga kaasa Nintendo 64 ja Sega Genesise (Euroopas teatud ka kui Mega Drive) mängud. Nüüd on laiendus kohale jõudnud, ent sellega ka mitmed probleemid.

Esmalt hind. Nintendo Switch Online + Expansion Pack nime kandev laiendus maksab umbes 50 eurot aastas. Baaspaketi hind jääb kuskile 20 € kanti. Lisaks on võimalik baaspaketi eest maksta ka kuu või kolme kuu eest korraga. Laienduse puhul on võimalik vaid aasta korraga.

Samuti kurdavad mitmed kasutajad, et laiendusega kaasa tulnud Nintendo 64 mängud on üpriski katki. Kurdetakse nii kehva võrguühendust (mis võrguteenuse puhul on üpriski nukker ja irooniline), kadunud elemente, tehnilisi rikkeid ja palju muud. Kohati tunduvad mängud kehvemad kui nende originaalversioonid.

Tagatipuks on võrguteenus jätkuvalt kesine. Nintendo konsooli kasutajad ei saa üksteisele sõnumeid saata ega ilma välise rakenduseta häälvestlust kasutada.