Varia

KAKS AASTAT TÜHJA TÖÖD? Vanakooli „Runescape'i“ arendaja pani käe ette oodatud fänniprojektile, mängijad korraldasid protesti 

Toimetas Sten Kohlmann, 8. september 2021 11:04
Foto: Jagex Ltd

Vanakooli „Runescape“ on jätkuvalt äärmiselt populaarne mäng, ent pole kahtlustki, et paljud kasutajad tahaksid seda nautida pisut pilkupüüdvama ilmega. Just seda soovis pakkuda üks fänn, kes töötas viimased kaks aastat HD-modifikatsiooni kallal. Siis aga sekkus arendaja.

„Runelite HD“ oli projekt, mis oleks klassikalisele teosele uue värskema ilme andnud ning selle kallal töötas nime 117 taha peituv inimene. Modifikatsioon oleks pidanud ilmuma sel nädalal, vahendab Kotaku.

Lisaks väitis Jagex, et „Runelite HD“ loomine on vastuolus modifikatsioonidele kehtivate uute reeglitega. Iroonilisel kombel ilmub kõnealuse reeglistiku uuendus aga alles tuleval nädalal.

117 ütleb, et ta üritas Jagexiga kompromissile jõuda. Näiteks pakkus ta välja, et „Runelite HD“ on saadaval vaid nii kaua, kuniks kompanii enda ametliku HD-versiooni avalikustab. Jagex keeldus, tõmmates sellega kriipsu peale kahe aasta pikkusele projektile, mille alla maeti enam kui 2000 töötundi.

Fännid on antud otsuses äärmiselt pettunud. Enda meelsuse näitamiseks korraldatakse mängus proteste. Samuti on teose Steami lehele tekkinud hulganisti uusi negatiivseid arvustusi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee