Varia

James McAvoy avaldas, kuidas ta alistas karjääri ohustanud videomängusõltuvuse 

Toimetas Sten Kohlmann, 24. august 2021 09:29

Foto: AFP / Scanpix

Paljud videomängude austajad oskavad tuua näiteid elust enesest, kuidas mängutunnid märkamatult äärmiselt pikaks venivad. Mõnikord haarab virtuaalne maailm meid niivõrd oskuslikult endasse, et väsimus saabub alles varajastel hommikutundidel.

Sarnane lugu on varnast võtta ka Hollywoodi filmistaaril James McAvoyl. Näitleja paljastas Forbesile seiga 2007. aastast, mil käisid filmi „Becoming Jane“ võtted.

„Igatahes, ma olen Dublinis,“ kirjeldas McAvoy. „Ma peaksin kell 22 magama minema, sest ma ärkan igal hommikul kell 6, mul on palju ridu õppida ja nii edasi. Ja mina olen üleval kuni kella neljani ning mängin „Oblivioni“.“

McAvoy sai aru, et mängimine segab ta tööd. Arusaamine jõudis kohale päeval, mil mängusessioon algas kell 20 õhtul, ent magama läks näitleja alles kell 5.35 hommikul. Vaid kümme minutit hiljem lasti õues autosignaali, et mees õigeks ajaks võttele toimetada.

McAvoy otsustas kasutada karme meetmeid. Ta võttis mänguplaadi konsoolist välja, pani tööle gaasipliidi ning asetas plaadi leekide keskele. „Ma lihtsalt vaatasin, kuidas see sulab ning mõtlesin omaette, et aitab! Mitte kunagi enam,“ sõnas McAvoy.

Sellest hoolimata on näitleja tagasi videomängude juurde tulnud. Tänu oma jalgpallilembesele noorele pojale on McAvoyst saanud suur „FIFA“ mängude austaja. Samuti hakkas ta pandeemia ajal koos sõpradega „Call of Duty: Warzone'i“ mängima.

„See on olnud pisemat sorti elupäästja ajal, mil me ei saanud enam koos aega veeta,“ kirjeldas McAvoy. „Oleme nüüd isegi rohkem koos aega veetnud kui enne pandeemiat. See on olnud hämmastav!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee