Varia

Hiinlased peavad videomänge vaimseks narkootikumiks, kavatsevad lastele piiranguid kehtestada 

Toimetas Sten Kohlmann, 5. august 2021 14:42
HyperTown TallinnFoto: Robin Roots

Aeg-ajalt satume ikka ja jälle otsa neile, kelle arvates on videomängude mängimine inimeste jaoks äärmiselt negatiivse mõjuga. Sel korral pärineb kõnealune arvamus Hiinast.

Kohalikule meediaorganisatsioonile kuuluv Economic Information Daily avaldas pika analüüsi, kus mõlgutati mõtteid, kas ja kuidas videomängude mängimine lapsi mõjutab, vahendab CNN. Muuseas kasutati sõnu nagu „oopium“ ja „elektrooniline narkootikum“.

Artikkel ei jäänud tähelepanuta ning Tencenti aktsiad said korraliku hoobi, langedes lausa 10%. Olukorra rahustamiseks kuulutas korporatsioon, et kavatseb ellu viia muudatused. Tulevikus on alaealistel lubatud „Honor of Kingsi“ mängida päevas vaid tund aega (pühade ajal kaks tundi).

Samuti on alla 12aastastel keelatud teha mängusiseseid oste. Ka kutsus Tencent üles mängutööstust osa võtma diskussioonist, kas alla 12aastastel tohiks üldse lubada videomänge mängida.

Tegemist on tunduvalt karmimate piirangutega kui need, mis kehtestati Hiinas võrgumängudele mängusõltuvusega võitlemiseks 2019. aastal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee