Varia

Viis 2021. aasta teises pooles ilmuvat videomängu, mida sa kindlasti kogema peaksid (2)

Sten Kohlmann, 20. juuli 2021 11:00

„Deathloop“

Foto: Arkane Studios

Nii uskumatuna, kui see ka ei kõla, on rohkem kui pool käesolevast aastast juba läbi! Aeg liigub hirmuäratava kiirusega.

Et te midagi maha ei magaks, toome teieni kuus videomängu, mis pole veel poelettidele jõudnud, ent peaksid seda tegema enne, kui kalendrist uus aastanumber vastu hakkab vaatama. Need on teosed, mida sa tänavu veel kindlasti kogema peaksid.

„Far Cry 6“

„Far Cry“ ilmub PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S ja Xbox One'i peal 7. oktoobril.

„Horizon Forbidden West“

PlayStationi eksklusiivina alguse saanud „Horizon“ seeria uus sissekanne ei pruugi 2021. aastal siiski meieni jõuda. Arendaja Guerilla Games avaldas hiljuti, et stuudio teeb kõik endast oleneva, et mäng siiski veel käesoleva aastanumbri sees meieni toimetada. Samas ei saa eirata pandeemia poolt põhjustatud probleeme.

Olenemata sellest, millal „Horizon Forbidden West“ reaalselt poelettidele jõuab, tundub meid ees ootavat järjekordne pöörane seiklus tohutus avatud maailmas. Visuaalselt näeb teos vapustav välja (jah, isegi peategelane) ning uued mängumehaanikad toovad näpuotsaga värskust. „Horizon Forbidden West“ ilmub nii PlayStation 5 kui ka PlayStation 4 peale.

„Deathloop“

Esialgu pidi Arkane Studios („Dishonored“ seeria, „Prey“) uhiuus tulistamismäng ilmuma PlayStation 5 konsooliga enam-vähem samas ajaaknas. Seejärel lükati seda aga edasi ja edasi ning vahepeal jõudis Microsoft isegi Arkane'i ära osta. Nii juhtubki tänavu sügisel, et Sony konsoolil ilmub Microsofti mäng!

„Deathloop“ viskab tavapäraste märulite fännidele väikese vimka. Nimelt on peategelane sattunud ajalõksu ning peab nüüd sellest välja murdma. See tähendab muidugi stiilipuhast möllu, unikaalseid viusaale ja äärmiselt mõnusat muusikat. „Deathloop“ ilmub PC ja PlayStation 5 peale 14. septembril, Xboxi omanikud peavad ootama lisaks veel ühe aasta.

„Grand Theft Auto V“

Okei, võib-olla pole „GTA V“ samal pulgal teiste antud nimekirjas olevate mängudega. On ju see varem ilmunud ning seda lausa kolmel korral: 2013 (Xbopx 360, PS3), 2014 (Xbox One, PS4) ja 2015 (PC)! Nüüd on aga kord jõudnud PlayStation 5 ja Xbox Series X/S kätte.

Olgugi, et tegemist on ühe edukaima mänguga läbi aegade, leidub jätkuvalt inimesi, kes seda kogenud pole. Samuti on põhjust uute konsoolide versioonide poole vaadata neil, kelle jaoks olulised parandatud graafiline ilu, pisimuudatused ning spetsiifiliste konsooliomaduste tugi (nagu näiteks PS5 DualSense puldi tugi).

„Grand Theft Auto V“ jõuab PlayStation 5 ja Xbox Series X/S-i peale 11. novembril. Tundub, et peame „GTA 6“ veel kaua ootama.

„Battlefield 2042“

Electronic Arts sai aru, et „Battlefield“ seeria fänne sisutühjad kampaaniad ei huvita. Seetõttu keskendubki sarja tänavune sissekanne vaid pöörasele mitmikmängule. Huvi on aidanud tekitada ka tempokad treilerid, kus meenutatakse kõige hullumeelsemaid trikke, millega inimesed hakkama on saanud!

„Battlefield 2042“ ilmub 22. oktoobril PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S ja Xbox One'i peal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee