Uudised

Suve suurim mängumess E3 on selleks korraks läbi. Need olid kõige olulisemad uudised! 

Toimetas Sten Kohlmann, 16. juuni 2021 11:27
Foto: Nintendo

Igal suvel toimuv mängumess Electronic Entertainment Expo, paremini tuntud nimega E3, on parasjagu täistuuridel. Juba praeguseks on meieni jõudnud ohtralt huvitavaid uudiseid eesootavate teoste kohta. Järgnevalt toome teieni kõige olulisemad!

„The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2“ sihib 2022. aastat

Järg ühele viimaste aastate armastatuimale mängule kuulutati esmakordselt välja 2019. aastal. Nüüd, kaks aastat hiljem saime näha järgmist treilerit. Selgus, et lisaks maapinnale saab mängija avastada ka taevalaotuseid. Ka on protagonistil Linkil vahepeal tekkinud uued võimed. Kõike seda saab ise näha 2022. aasta lõpus, seda vähemalt teoreetiliselt. Siiski tasuks end juba aegsasti halbadeks uudisteks valmis panna.

„Metroidi“ saaga jätkub sel sügisel

Kulus 19 aastat, et 2D-vaates „Metroidi“ mängude seeria uue originaalse osa saaks. „Metroid Dread“ toob tagasi peategelase Samus Arani, kes sel korral on avastamas uut planeeti. Tema missiooni takistavad aga robot-kurjamid, kes naist läbi tasemete jahivad. „Metroid Dread“ jõuab meieni tänavu 8. oktoobril.

Nintendo toob turule uue pihukonsooli

Mullu talvel paiskas Nintendo poelettidele Super Mario teemalise Game & Watch minikonsooli. Pisike seade sisaldas sarja kahte esimest osa ning veel ühte minimängu. Seadmega tähistati „Super Mario Bros.“ 35. sünnipäeva. Tänavu on järg „The Legend of Zelda“ käes.

Samuti 35-aastaseks saav sari saab enda isikliku Game & Watch konsooli. Seadmele mahuvad sarja kaks esimest mängu, lisaks ka Game Boy konsoolil ilmunud kõrvalosa. Tagatipuks jõuab sellele veel üks minimäng. Konsool jõuab turule tänavu 12. novembril.

„Resident Evil Village“ saab lisa

Capcom kuulutas, et tänu fännide positiivsele vastuvõtule luuakse õudusmängule „Resident Evil Village“ lisaepisood(e). Arendustöö on kahjuks alles varajases staadiumis, seega täpsemat infot meiega praegu ei jagatud.

„Forza Horizon 5“ ilmub juba sel sügisel

Microsofti populaarne avatud maailmaga võidusõidumängude seeria on jõudnud juba oma viienda sissekandeni. Sel korral ootavad meid ees Mehhiko lopsakad kõrbed koos viimse detailini lihvitud kaktustega.

Äärmiselt kaunist graafikat omav automäng jõuab PC ja Xboxi konsoolidele juba 9. novembril. Xbox Game Pass kasutajad saavad sellele ligipääsu läbi teenuse.

„Galaktika valvurid“ tulevad taas!

Tegemist on kolmanda isiku vaates seiklusmäruliga, milles mängija kehastub rühma liidriks Star-Lordiks. Küll saab ta aga võitluste ajal teistele tiimiliikmetele käsklusi anda. Samuti tundub, et mängijal on võimalik teha loos ja dialoogis valikuid, mis mõjutavad mängu kulgu. „Marvel's Guardians of the Galaxy“ ilmub juba sel sügisel, 26. oktoobril. Platvormideks PC ning nii uued kui ka vanemad PlayStationid ja Xboxid.

Bethesda järgmine hittmäng ilmub vaid Xboxil

Internetis on sellest sahistatud juba pikalt, ent nüüd on asi ametlik! Bethesda järgmine suurejooneline teos „Starfield“ ilmub vaid Xboxi konsoolidel (ja arvutil). Meile näidati esimest pikemat treilerit ning avaldati ka teose ilmumiskuupäev, milleks on 11. november, 2022.

Küll pole aga tänini teada, mida teos endast täpselt kujutama hakkab. Kindel on ainult see, et tegemist on üksikule mängijale mõeldud teosega, kus saab kosmoses rännata. Nagu kõik teisedki Xboxi mängud, jõuab ka see kohe esimesel päeval Game Passi.

„S.T.A.L.K.E.R. 2“ on võrratu!

Microsoft tutvustas kauaoodatud „S.T.A.L.K.E.R. 2“ mängupilti, mis nägi välja äärmiselt intrigeeriv! Seeria fännid saavad virtuaalsesse tsooni siseneda 2022. aasta 22. aprillil. Platvormideks otse loomulikult PC ja Xbox Series X/S ning teos jõuab esimesel päeval ka Game Passi.

„Battlefield 2042“ mängupilt meenutab vanu häid aegu

Vaid paar päeva varem kergitas Electronic Arts saladuseloori tänavuselt „Battlefieldilt“. Vaid mitmikmängule keskenduv „2042“ näikse tagasi toovat vanad head ajad. Nimelt kerkivad esimest mängupilti tutvustavat videot vaadates silme ette stseenid sarja kolmanda ja neljanda osa aegadest.

Tõenäoliselt ei ole tegemist juhusega, sest nii mitmedki treileritesse jõudnud trikid pärinevad populaarsetest mängijate poolt loodud videotest. Näiteks jõudis reklaamklippi moment, kus võitleja hüppas enda lennukist välja, tabas vastase lennukit raketiheitjaga ning maandus taas enda lennumasina kokpitis. „Battlefield 2042“ ilmub 22. oktoobril.

„Halo Infinite“ mitmikmäng on täiesti tasuta!

Tõenäoliselt on Microsoft aru saanud, et võistlemaks teiste tegijatega turul, on vaja jõuda võimalikult paljude inimesteni. Mis aitaks seda teha paremini kui enda mängu tasuta jagamine?

Nii juhtubki, et kui „Halo Infinite“ millalgi sel aastal arvutil ja Xboxidel ilmavalgust näeb, on selle mitmikmänguosis kõikidele täiesti tasuta saadaval.

„Diablo 2: Resurrected“ jõuab meieni üsna pea

Ülimalt populaarse „Diablo 2“ uusversioon kuulutati välja käesoleva aasta veebruaris. Senimaani oleme pidanud aga elama teadmatuses, et millal täpsemalt saame seda mängima hakata. Nüüd on majja saabunud selgus!

Nimelt avaldati Microsofti pressikonverentsil, et nii PC kui ka konsoolide omanikud saavad teosele ligipääsu 23. septembril. Just siis selgub, kas tõepoolest pole tegemist tavapärase uusversiooniga, nagu arendajad varem on väitnud.

„Elden Ring“ sai esimese treileri

„Dark Souls“ seeria looja From Software'i ning „Troonide mängu“ autori George R.R. Martini ühistööna sündinud kolmanda isiku vaates rollimäng „Elden Ring“ sai lõpuks ometi esimese pikema treileri.

Videos tutvustati teose uusi mehaanikaid, avatuma laadiga tasemeid ning üleüldist õhkkonda. Nagu arvata võis, ootavad meid ees fantaasiaküllased keskkonnad ning vastased. Kõike seda saab kogema hakata 2022. aasta 21. jaanuaril.

Eesootavad päevad toovad endaga kindlasti kaasa veel rohkelt põnevaid uudiseid ning üllatusi!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee