Uudised

Need viis „Need for Speed“ mängu kadusid just igaveseks poeriiulitelt 

Toimetas Sten Kohlmann, 1. juuni 2021 15:41
Foto: Electronic Arts

Väljaandja Electronic Arts andis teada, et eemaldas digitaalsetest mängupoodidest võidusõidumängude seeria „Need for Speed“ viis teost. See tähendab, et neid pole enam võimalik soetada.

31. maist alates kadusid digitaalselt turult järgmised viis mängu: „Need for Speed Carbon“, „Need for Speed Underground“, „Need for Speed Shift“, „Need for Speed Shift 2: Unleashed“ ja „Need for Speed The Run“. Augustikuus suletakse aga teoste mitmikmänguserverid.

Põhjuseid ei pea kaugelt otsima. Esmalt on mängijate arv kahanenud olematuks, mistõttu pole serverite ülalpidamine mõistlik. Teisalt on paljudel võidusõidumängudel litsentsid automudelitele ja muusikale, mis teatud aja möödudes lõppevad.

Täiesti ära pole mängud muidugi kadunud. Kel digitaalne versioon varasemalt soetatud, saab seda (täpsemalt üksikmängijale mõeldud versiooni) jätkuvalt mängida. Samuti võib teoseid leida füüsilisel kujul.

Electronic Artsi otsus on küll loogiline, ent sellegi poolest leidus inimesi, kellele see tuska valmistas. Eelkõige heideti ette asjaolu, et väljaandja andis otsusest teada vaid mõned tunnid enne tähtaega. „Ju siis nad ei taha meie raha,“ kirjutas üks nördinud fänn.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee