Varia

„Watch Dogs“ oli esialgu ühe teise seeria järjeosa, ent siis tahtis Ubisoft enda „GTA-d“ (1)

Toimetas Sten Kohlmann, 26. mai 2021 09:43
Foto: Ubisoft

Nüüdseks on avatud maailmaga kolmanda isiku märuliseeriast „Watch Dogs“ saanud Prantsuse mängukompanii Ubisofti üks tuntumaid tooteid. Olid aga ajad, mil nimekas frantsiis oleks peaaegu olemata jäänud.

Veebiportaal VG247 avaldas hiljuti teose sünniloo tagamaid. Selgus, et 2014. aastal ilmunud „Watch Dogs“ oli esialgu planeeritud hoopiski ühe teise mänguseeria järjena. Kõnealuseks sarjaks samuti Ubisoftile kuuluv „Driver“.

„Avatud kaart oli algusest peale planeeritud ning mängu peamine konks oli alati moodne tehnoloogia ja häkkimine. Mõne aja pärast, kui üritasime seda kontseptsiooni „Driveri“ frantsiisiga sobitada, otsustati see muuta täiesti uueks sarjaks.“

Samuti paljastatakse, et korraga oli töös kaks erinevat versiooni uuest „Driveri“ mängust: ühest sai hiljem „Watch Dogs“, teisest sai 2011. aastal ilmunud „Driver: San Francisco“. Kuna viimati mainitu rahaline edu ei vastanud aga kompanii ootustele, otsustati teine projekt ümber pakendada. Ubisofti tegevjuhile Yves Guillemotile esitleti seda kui tema enda versiooni „GTA-st“.

Tegemist polnud esimese korraga, kui nimeka seeria uuest osast täiesti eraldi mäng välja kasvab. Varasemalt juhtus nii „Prince of Persiaga“, millest sai kompanii kuldmune munev hani „Assassin's Creed“.

„Watch Dogsi“ seerias on ilmunud kolm mängu. Neist viimane, „Watch Dogs Legion“ nägi ilmavalgust 2020. aasta sügisel. Tulevikus keskendub Ubisoft rohkem tasuta mängudele. Eks näis, kas see puudutab ka „Watch Dogsi“.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee