Varia

Soome mängustuudio Housemarque tegi teatavaks ambitsioonikad tulevikuplaanid 

Toimetas Sten Kohlmann, 24. mai 2021 15:29

Tänavu aprillis nägi PlayStation 5 konsoolil ilmavalgust kaasahaarav ulmemärul „Returnal“. Selle loojaks on meie põhjanaabrid – Soome mängustuudio Housemarque, kelle varasemast repertuaarist vaatavad vastu pigem väiksemad indie-hitid.

„Returnali“ edu on aga andnud stuudiole uue perspektiivi. Housemarque'i turundusjuhi Mikael Haveri rääkis hiljuti GameReactorile, et arendajad sooviksid tulevikus rohkem suuri AAA-elamusi luua.

Samal teemal

„Idee seisneb selles, et tahame nüüd näidata, et oleme enamat kui lihtsalt „Resoguni“-stuudio,“ viitab Haveri Housemarque'i ühele tuntuimale teosele. „Me võime teha igasuguseid asju ja stuudio vaatenurgast tähendab see, et tahame pakkuda sarnaseid grandioossemaid kogemusi.“ Siiski ei välista Haveri, et väiksemad mängude loomine igaveseks unarusse jääb.

Sarnased mõtted kõlasid ka Õhtulehele antud intervjuus. „„Returnal“ on stuudio jaoks mõnes mõttes kui uus algus,“ ütles Mikael toona. „Me saame nokitseda ja luua nii, nagu ise tahame.“ Ka mängumaailma kujundaja Eevi Korhonen oli tuleviku suhtes positiivselt meelestatud: „Minu töökoht kuhugi ei kao, me laiendame narratiiviga tegelevat osakonda… Mida iganes me järgmiseks teeme, see saab omama huvitavat loo jutustamist!“

Õhtuleht Esport arvustuses kirjutasime nõnda: „Pisivigadest hoolimata on „Returnali“ näol tegemist suurepärase videomänguga, mis on väärt su aega ja raha ning mida kõlbaks panna samale pulgale teiste legendaarsete PlayStationi eksklusiivseeriatega.“

Samal teemal

20.04.2021
„TEINE TASE“ | Kas järgmine „Assassin's Creed on täiesti tasuta?
04.04.2021
PlayStation 5 mängu „Returnal“ loonud soomlased: „Parim loo jutustamine toimub mängija peas!“
03.04.2021
ARVUSTUS*: „Returnal“ väärib kohta PlayStationi mängude kõrgklassis