Uudised

Sony ennustab, millal PlayStation 5 konsoolide puudus otsa saab 

Toimetas Sten Kohlmann, 11. mai 2021 10:15
Foto: Erki Parnaku

2020. aasta novembris ilmunud Sony mängukonsool PlayStation 5 on jätkuvalt äärmiselt ihaldusväärne mängumasin. Seadme suurimaks probleemiks on aga asjaolu, et selle hankimine on tohutult tülikas. Nimelt pole seda kuskilt saada.

Bloombergi sõnul on Sony analüütikutele teada andnud, et kompanii hinnangul olukord niipea ei parane ning konsoolide saadavus jääb veel pikaks ajaks keskmisest kesisemaks. Suurimaks süüdlaseks on ülisuur nõudlus. Sony finantsjuhi Hiroki Totoki sõnul ei jõuaks nende pakkumine mingil juhul nõudlusele järele.

Mängumasinate nappusest hoolimata on kompanii juba praegu suutnud korraliku rahasumma teenida. Tõenäoliselt jäävad numbrid kerkima ka tulevikus. Üheks konsooli tõmbenumbriks on ju kiidetud eksklusiivmängud, mida Sony Interactive Entertainment osakonna pealiku Jim Ryani sõnul jõuab PS5 peale rohkem kui kunagi ühegi PlayStationi peal on olnud.

Hiljuti jõudis PlayStation 5 peale fantastiline märul „Returnal“, mis väärib kohta PlayStationi mängude kõrgklassis. Uurisime ka mängu arendajatelt, kuidas teos sündis.

Samal teemal

06.04.2021
„TEINE TASE“ | 97 põhjust, miks uus Xbox on parem kui PlayStation 5!