Varia

Skandaalne tulistamismärul Iraagi sõjast sai esimese mängupilti tutvustava video 

Toimetas Sten Kohlmann, 25. märts 2021 14:00
Foto: Highwire Games / Victura
Üksikisikuvaates tulistamismäng „Six Days in Fallujah“ on saanud kriitika osaliseks alates päevast, mil see 2009. aastal välja kuulutati. Tänu sellele otsustas toonane väljaandja Konami projektist eemalduda. Tänavu veebruaris tegi teos aga üllatusliku tagasituleku.

Milles kriitika seisneb? Põhjust ei pea kaugelt otsima. Nimelt põhineb videomäng vastuolulisel Iraagi sõjal ning selle ühel veriseimal lahingul. Arendajate sõnul baseerub teos Ameerika sõdurite ja Iraagi tsiviilisikute tõestisündinud lugudel ning selle eesmärk on pakkuda mängijale reaalseimat sõjamängu, mis eales tehtud.

Üheks viisiks, mille abil oma eesmärgini jõuda, on tasemete protseduuriline genereerimine. See tähendab, et ükski läbimäng pole teisega sarnane ning majade ülesehitused muutuvad iga korraga. See peaks mängija pidevalt pinges hoidma ning meelitama teda panema rõhku strateegiale.

Uus mängupilt ei ole muutnud kriitikute arvamusi. Jätkuvalt peetakse mängu propagandaks, mille tegelikuks eesmärgiks vaiba alla pühkida ameeriklaste teod sõjas ning värvata noori sõjaväkke.

Kaasa ei ole aidanud ka arendajate varasemad sõnavõtud. Esmalt kinnitati, et mäng pole mingilgi moel poliitiline. Vaid kuu aega hiljem aga tunnistati, et kahte elementi on omavahel võimatu lahus hoida.

„Six Days in Fallujah“ peaks ilmuma millalgi sel aastal.

Samal teemal

25.03.2021
„TEINE TASE“ | „Peaky Blinders“ on fantastiline sari ning seda just sel põhjusel!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee