Varia

Ameerika osariik tahab ära keelata mänguseeria „GTA“, sest noored varastavad autosid  (1)

Toimetas Sten Kohlmann, 23. veebruar 2021 12:08
Foto: Rockstar Games
Viimaste kuude jooksul on Ameerikas Chicago linnas toimunud arvukalt autovarguseid. Ametnikud osutavad näpuga aga kurikuulsa mänguseeria „GTA“ poole ning väidavad, et see suunab noori kuritegelikule teele.

Üheks põhjuseks on asjaolu, et mitmed kahtlusalused pole piisavalt vanadki, et autoga sõita. Alles hiljuti esitati süüdistus 16aastasele noorukile, enne teda aga vahistati kaks 15aastast, vahendab FOX32.

Filantroop Early Walkeri sõnul võivad vägivaldsed mängud noorte mõtlemist mõjutada. Jaanuaris kohtus ta Illinoisi osariigi esindaja Marcus Evansiga. Kohtumise käigus koostati plaan muutmaks 2012. aasta seadust, mis keelaks teatud mängude (sealhulgas „GTA“) müümist lastele.

DePauli ülikooli psühholoogiaprofessor Leonard Jason ütles, et mäng võib olla vägivalla põhjus, kuid see pole ainus tegur.

Aastate jooksul on ilmunud arvukalt teadustöid, mis tõdevad, et videomängud ei põhjusta vägivaldset käitumist. „GTA“ mänguseeriat on Ameerikas aga müüdud juba pikalt vanusepiiranguga. Seda tohib osta alates 17. eluaastast.

Samal teemal

18.02.2021
„TEINE TASE“ | See rongisimulaator võib maksta kuni 10 000 €

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee