Varia

MULJED: „Sackboy: A Big Adventure“ on ideaalne vahepala suuremate PlayStation 5 mängude vahele 

Sten Kohlmann, 20. jaanuar 2021 15:41
Foto: Sumo Digital / Sony Interactive Entertainment
Räägime asjadest ausalt – iga uue konsooliga ilmuvad ka mängud, mis tihtilugu muul ajahetkel niivõrd palju tähelepanu ei pälviks. Tegemist oleks justkui traditsiooniga.

Need on teosed, mida saame hellitavalt launch title'iteks kutsuda. Eesti keeles sellele vaste puudub, ent käin välja endapoolse pakkumise. Avapaugumängud. Ja just seda on ka mullu sügisel ilmunud PlayStation 5 platvormikas „Sackboy: A Big Adventure“!

„Sackboy: A Big Adventure'is“ kehastub mängija (oodatult) nimitegelaseks, pisikeseks riidest kotipoisiks. Kolmemõõtmelise platvormika olulisemaks eesmärgiks saab enda kaaslaste päästmine.

Nimelt ilmub ühel heal päeval eikusagilt kurjam nimega Vex, kes röövib kotirahva ja plaanib nende maailma enda raudse rusika alla vannutada. Ainsana pahalase käest põgenenud Sackboy hakkab aga mööda maailma rändama, et Vexile ja tema käsilastele tuul alla teha. Valem on lihtne, loogiline ning efektiivne. Enamat polegi vaja.

Nagu paljud teised PlayStation 5 mängud, kanduvad ka Sackboy tegevused läbi DualSense'i otse mängija sõrmedesse. Kuigi vibratsioonimöll pole niivõrd muljet avaldav, kui seda on näiteks žanrikaaslane „Astro’s Playroom“, suudab see siiski positiivselt üllatada.Foto: Sumo Digital / Sony Interactive Entertainment

Õhkõrn narratiiv pole kõnealuse mängu tugevaim külg, ent ei peagi seda olema. Eelkõige on esiplaanil mängitavus. Võrreldes PS3 ja PS4 peal ilma teinud „LittleBigPlanet“ seeriaga (mille peaosaliseks samuti Sackboy), on vahetatud perspektiivi – varasem 2,5D on asendatud klassikalise 3D-dimensiooniga.

Mängija käib mööda erinevaid tasemeid, samal ajal vaenlastega madistades ning mullikesi kogudes. Lisaks tavapärasele jooksmisele, hüppamisele ja oma riidest rusikaga virutamisele saab Sackboy aeg-ajalt ka abivahendeid kasutada. Mängumehaanikad on üpriski lihtsakoelised, ent samas koheselt arusaadavad.

Kuna mäng on mõeldud pere noorimatele (kuigi lusti leiavad ka vanemad mängurid), on see pigem positiivne. Vahel harvem tekitavad tuska probleemid kaameranurkadega, mistõttu on raske aru saada, kui lähedal sa vastasele või mõnele takistusele oled, ent üldjuhul on muresid vähe.

Kõik muutub veelgi lihtsamaks, kui takistusi koos sõpradega ületama hakata. Teost saab nimelt mängida kuni neli inimest korraga!

Natuke võõrastavana võib tunduda mängu füüsikamootor, mille tulemusena Sackboy teiste žanrikaaslastega võrreldes tibakene aeglasema ja kohmakamana tundub, ent sellega harjub kiirelt. Isegi erinevate lisaülesannete ja väljakutsetega ei jää „ujuva“ füüsika tõttu jänni. Kel soov siiski pisut nõtkemat kangelast juhtida, sel soovitame vaadata „Astro’s Playroomi“ poole.

Kurvastamiseks ei ole põhjust. Sackboy seiklused on saadaval ka PlayStation 4 konsoolil!Foto: Sumo Digital / Sony Interactive Entertainment

Visuaalselt on tegemist nauditava teosega. Päris kõiki mahlu PlayStation 5 konsoolist välja ei pigistata, eelkõige keskendutakse omapärasele stiilile. Nimelt näevad mängu tasemed välja, nagu need oleks valmis meisterdatud papist, paberist ja muudest käesolevatest materjalidest. Tasemed on mitmekülgsed ning silmailu jätkub ohtralt. Stabiilsest kaadrisagedusest ja muudest tehnilistest hüvedest ei pea vist kirjutamagi, need on iseenesest mõistetavad.

Mängu vaieldamatult tugevaim külg (ning jah, ma tean, et tegelikult on kõik äärmiselt subjektiivne) on selle heliriba. Muusika on varieeruv, kaasahaarav, lustakas. Aeg-ajalt üllatakse mängijat ka uute tõlgendustega popiklassikast, mis mängimise kordades lõbusamaks muudavad ja naeratuse näole toovad. 

„Sackboy: A Big Adventure“ on suurepärane vahepala sellest suuremate ja märkimisväärsemate mängude keskel. See on ideaalne viis natuke närve rahustada, kui „Call of Duty: Black Ops Cold War“ mitmikmäng need mustaks on ajanud.

Just Sackboy toob päikese pilvede vahelt välja, kui „Cyberpunk 2077“ need taevasse puhub ning tema on kangelane, kes võtab ohjad üle, kui Miles Morales New Yorgi ära on päästnud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee