Uudised

LIIGNE POLIITKORREKTSUS? Voogedastusplatvorm Twitch eemaldas pimedaid solvava märksõna 

Toimetas Sten Kohlmann, 7. detsember 2020 13:48
Foto: Pixabay.com
Voogedastusplatvorm Twitch.tv on paljude jaoks lemmik ajaveetmisviis. Osad näitavad, kuidas nad videomänge mängivad, teised piirduvad vaatamisega. Aeg-ajalt satub aga portaal kriitika alla.

Seni viimaseks pisemaks tüliõunaks sai üks konkreetne märgis, mis kandis nime „blind playthrough“ ehk emakeeli „pimesi läbimäng“. Osade kasutajate arvates mõjus märksõna pisut solvavana portaali puudega (eelkõige vaegnägemise alla kannatavate) kasutajate suunas.

Nüüdseks on Twitch märgise eemaldanud. Sellest hoolimata saavad kasutajad esmakordseid läbimängimisi vastavalt tähistada, kasutades silti „esimene läbimäng“.

Accessibility ehk ligipääsetavus on viimaste aastatega mängutööstuses aina olulisemaks muutunud. Mitmed suurmängud nagu „Gears 5“ ja „The Last of Us Part II“ on astunud suuri samme, et muuta mängimine hõlpsamaks ka vaegnägijatele ja -kuuljatele.

Aastal 2018. tõi Microsoft turule Xbox Adaptive Controller juhtpuldi, mis lubab puuetega inimestel lihtsamalt videomänge mängida. Tänavune The Game Awards auhinnagala lisab aga ülekandele audiokirjeldused.

Samal teemal

03.12.2020
„TEINE TASE“ | Ladinakeelsed sosinad