Varia

PLAYSTATION 5 VS XBOX SERIES X: kumb konsool jääb peale? Esimene lahing on peetud! 

Toimetas Sten Kohlmann, 12. november 2020 15:27
Foto:
Uued konsoolid on väljas, mis tähendab seda, et lõpuks ometi avaneb võimalus neid omavahel võrrelda. Varasemalt oleme näinud katsetusi tagasiühilduvate mängudega, ent milleks on PlayStation 5 ja Xbox Series X suutelised siis, kui need jooksutavad just nendele masinatele mõeldud teoseid?

Capcomi möllumäng „Devil May Cry V“ ilmus esialgu mullu märtsikuus PC, PlayStation 4 ja Xbox One'i peal, ent nüüd on teose uuendatud versioon leidnud tee ka uue põlvkonna konsoolidele. Digital Foundry on mängu mõlemal masinal jooksutanud ning tulemused on üpriski tasavägised.

Suurimaks muutujaks on kaadrisagedus. Mõlemad seadme puhul on see keskmiselt üle 100 k/s, ent mõlema masina puhul leidub ka hetki, mil see pisut langeb. Digital Foundry testis oli sel puhul pisut suuremaks kannatajaks Xbox ning seda just mängurežiimi puhul, mis eelistab stabiilset kaadrisagedust kõrgele resolutsioonile. Mängitavuse puhul tõmbab seega millimeetri võrra pikema õlekõrre PlayStation 5.

Kiirtejälitus tehnoloogia puhul suuri erinevusi ei märgatud ning antud kategoorias on mõlemad masinad eeskujulikud. Siiski on kõnealuse võrdluse puhul tegemist vaid pinnakraapimisega. 

Samal teemal

12.11.2020
„TEINE TASE“ | „Assassin’s Creed Valhalla“ on selle sügise suurim üllataja!
11.11.2020
PlayStation 5 on nüüd ametlikult ilmunud. Mida sa Sony uue mängumasina kohta teadma peaksid?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee