Video

ÕL VIDEO JA ARVUSTUS | „Astro’s Playroom“ on palju enamat kui vaid PlayStation 5 tehnoloogiat tutvustav demo 

Sten Kohlmann | Video: Hannes Dreimanis, 8. november 2020 11:21
Foto: Hannes Dreimanis
Oleme seda rääkinud juba varem, kuid kordamine on tarkuse ema. „Astro’s Playroom“ on tõenäoliselt esimene mäng, millega iga PlayStation 5 omanik kokku puutub. Tuleb see ju konsooliga kaasa. Olgem ausad – paremat esmamuljet on raske soovida!

Tegemist on kolmanda isiku vaates seiklusplatvormikaga, mille eesmärgiks eelkõige tutvustada mängijale konsooli uhiuue DualSense puldi kõiki omadusi. Ning neid on palju! Võite kihla vedada, et mängides vibreerib pult erinevates kohtades erineva tugevusega ning samal ajal lisatakse sellele ka DualSense’i kõlarist kostuvad heliefektid. Samuti lähevad käiku haptilised päästikud, puutetundlik touchpad ning vahel harvemini ka puldi sisse ehitatud mikrofon.

Arendajad on olnud väga agarad. Selle tulemusena piisab vaid Astro Botil muru pealt liivale astuda ning juba on vibratsioonid pehmemad ja laialivalguvamad. Kui levelis sajab vihma, on pisikesed mahedad vibratsioonikolded terve puldi peale laiali laotatud. Rahesaju puhul on need aga kiired ja teravad.

Foto: ASOBI Team / PlayStation

Samal teemal

Vibu vinnastamisel tunned pinget päästikutes, mis su sõrmedega võitlust peavad. Iga erineva tekstuuriga pind tundub su sõrmedes unikaalsena ning sa tunned ja kuuled absoluutselt igat Astro Boti astutud sammu. See nimekiri tundub lõputu. 

Tasemed, milles juhtseade proovile pannakse, on mitmekülgsed ning värvikirevad. Astro Bot seikleb nii rannaliival, džunglites, lumistel väljadel, küberpungilikus futulinnas, kosmoses ja mujalgi. Põhitasemeid on neli, igaüks neist jagatud neljaks sektsiooniks, millest kahes silkab Astro Bot ringi enda jalgadel, kahes aga hüppab kostüümi sisse, mis talle erinevad võimed annab.

Ta saab pisikese kerana levelis ringi vurada, kosmoselaevaga asteroidide vahel hõljuda, vedrukonnana karata ning robotahvina kaljunukkidel turnida. Igaüks võimetest kasutab erineval viisil DualSense’i omadusi.

Mis tasemete puhul aga veelgi ägedam – need on otsast otsani pungil erinevatest viidetest PlayStationi ajaloole. See tähendab, et neil, kes ka varasemalt Sony platvormiga mänginud või sellega lausa üles kasvanud, on ohtralt äratundmisrõõmu.

Foto: ASOBI Team / PlayStation

Iga nurga taga võib peituda vihje mõnele teosele, mis vaid Sony konsoolidel ilmunud või neil alguse saanud. Avastamisrõõmu on kuhjaga ning viiteid leidub nii äärmiselt ilmselgete ülipopulaarsete frantsiiside kohta kui ka vähetuntud veidrate nišimängude suunas. Ka kogutavad esemed on PlayStationi teemalised.

„Astro’s Playroom“ puhul on kõige üllatavam asjaolu, et see on niivõrd hea. Mängitavus on kiirelt hoomatav igaühe jaoks ning see on äärmiselt lõbus. Vahel harva võib mõne erivõime ebatäpsus natuke frustratsiooni tekitada, ent need hetked on vihmapiisad ookeanis. Silm puhkab teose visuaalsel ilul ning kõrvadesse kostub lustakas muusika. Mida veel ühelt (põhimõtteliselt tasuta) mängult tahta?

„Astro’s Playroom“ oleks võinud olla lihtsalt viimistletud riistvara demo. Reaalsuses on sellesse topitud aga niivõrd palju hoolt ja armastust, et see suudaks ka kõige suuremad skeptikud PlayStationi fännideks muuta. 

Loe meie PlayStation 5 arvustust SIIT. Saa teada, mida kujutab endast teine PlayStation 5 mäng, „Marvel's Spider-Man: Miles Morales“, lugedes arvustust, mis asub SIIN.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee