Video

ÕL VIDEO JA ARVUSTUS | „Marvel’s Spider-Man: Miles Morales“ on ideaalne järg suurepärasele mängule 

Sten Kohlmann | Video: Hannes Dreimanis, 7. november 2020 11:00
„Marvel’s Spider-Man: Miles Moralese“ puhul on lihtne öelda, kas peaksid seda mängima või mitte. Kui sulle meeldis 2018. aasta PS4 hitt „Marvel’s Spider-Man“, on vastus kahtlemata jaa!

Uus osa pakub täpselt sedasama, mida eelminegi, lihtsalt teise peategelasega. Juhul, kui see on aga sinu esmane kokkupuude, võib mängu samuti pigem soovitada – tegemist on siiski kvaliteetse teosega.

„Marvel’s Spider-Man: Miles Morales“ on kolmanda isiku vaates seiklusmärul, milles mängija kehastub nimitegelaseks – Ämblikmehe kostüümi pugenud Miles Moraleseks. Oma eakama nimekaimuga võrreldes on Miles noorem ja kogenematum, ent sama nõtke ja akrobaatiline. 

Mis on parem kui üks Ämblikmees? Kaks Ämblikmeest!Foto: Insomniac Games /PlayStation

Võitlused on jätkuvalt suurejoonelised, kuid hektilisematel momentidel on võimalik momendiks ka pead kaotada. Kui vastaseid palju, on vahel raske aru saada, kes lööb ja kus lööb. Õnneks on see äärmiselt pisike mure. 

Kui kaklemine liiga tülikaks muutub, saab situatsioonidele tihtilugu läheneda ka teisiti. Eelmisest osast tuttavat niinimetatud „ole kõrgel ja elimineeri vastaseid salaja“ mehaanikat on pisut täiustatud. Sel korral on lihtsam selgeks teha, kas elimineerimiskatse on ülejäänud vaenlaste vaateväljast eemal või järgneb sellele üleüldine häire. Positiivse küljena saame mainida, et tülikad hiilimissektsioonid, mis esimese osa nõrgimaks küljeks osutusid, hiilgavad „Miles Moralesis“ oma puudumisega. Aitäh, Insomniac Games!

Talvine New York on mõnus vahelduses möödunud suvisele seiklusele. Linn näeb jätkuvalt võrratu välja!Foto: Insomniac Games /PlayStation

Visuaalselt näeb teos PlayStation 5 konsoolil võrratu välja. Mängijal on võimalik valida, kas ta eelistab 4K resolutsiooni ja kiirtejälitus tehnoloogiat, ent madalamat kaadrisagedust või langeb kaalukauss kõrgema ja stabiilsema kaadrisekundiku kasuks. Isiklik test näitas, et reaalsuses pakuvad mõlemad variandid võrdväärselt nauditavat mänguelamust. Tänu sellele eelistasin pigem ilusamat pilti jälgida. 

„Marvel’s Spider-Man: Miles Morales“ on siiski tunduvalt lühem mäng, kui selle eelkäija. Lugu on lihtne, konkreetne ja kompaktne. Miles üritab enda uute võimetega ning nendega kaasneva vastutusega toime tulla. Paralleelselt tuleb tegeleda pereprobleemide ja vanade sõpradega taastutvumisega. New Yorki aga ähvardab katastroof. Mitte midagi uut siin päikese all. Narratiiv on pisut klišeeline, kuid sellest hoolimata suudavad emotsionaalsed momendid äärmiselt mõjukad olla. Ei, ma ei nuta! Sina nutad!

Taaskord on linn pungil erinevates kõrvaltegevustest, kogutavatest asjadest, väljakutsetest. Jällegi on võimalik lahti lukustada erinevaid ägedaid kostüüme ja lisavidinaid, mis võitluse pingelisemaks/sujuvamaks muudavad. On kõrvalmissioonid, mis mänguaega pikemaks venitavad. Kõike seda saab vaid avasüli tervitada. Miks?

Sest taaskord on New Yorki pilvelõhkujate vahel vihisemine äärmiselt lõbus tegevus. Sel korral aitavad kaasa PlayStation 5 DualSense puldi haptilised päästikud. Iga korraga tunnen selle suure lõbu korral ka pisut ärevust, kuna sõrmeotstesse jõudvad vibratsioonid annavad mõista, et tegelikult ripub mu elunatuke hapra niidi otsas. Ja isegi kui ma tean, et see niit niipea ei katke, on pinge reaalne. 

Sellist kaadrit saab näha vaid avamenüüs!Foto: Insomniac Games /PlayStation

„Marvel’s Spider-Man: Miles Morales“ on ideaalne järg suurepärasele mängule, mis elimineerib esimese osa kitsaskohad ning jätab mängijat enamat tahtma. Minu kõige suurem kriitika mängu osas on asjaolu, kiired laadimisajad eemaldavad kiir-rännakute puhul lustakad vahekaadrid, kus Ämblikmees metroos istus.

„Marvel’s Spider-Man: Miles Morales“ ilmub 12. novembril PlayStation 5 ja PlayStation 4 peal.

Loe meie PlayStation 5 arvustust SIIT.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee