Varia

RAPORT: iga neljas Ubisofti töötaja on olnud väärkohtlemise ohver või pealtnägija 

Toimetas Sten Kohlmann, 5. oktoober 2020 14:09
Foto: AFP/Scanpix
Aasta 2020 on olnud Ubisofti jaoks keeruline, ent seda valedel põhjustel. Nimelt on päevavalgele toodud kompaniis valitsev toksiline töökultuur ning selle peamised põhjustajad. Värskelt avalikkuse ette jõudnud küsitluse tulemused maalivad aga väga nukra pildi.

The Verge vahendab, et kompaniisisese küsitluse käigus selgus, et iga neljas Ubisofti töötaja on kas ise olnud väärkohtlemise ohver või seda vähemalt pealt näinud. Anonüümsest küsitlusest võttis osa pea 14 000 töötajat.

Yves Guillemot adresseeris Ubisofti toimuvat septembrikuus, kui enne Ubisoft Forward ülekannet paisati sotsiaalmeediasse vabandav video. Ka too otsus sai pahameele osaliseks. Heideti ette, et stuudio üritab enda skandaali võimaluse korral vaiba alla pühkida.

Käesoleval suvel lahvatanud skandaali tõttu panid ameti maha mitmed juhtival positsioonil olnud inimesed: Maxime Beland, Serge Hascoët, Yannis Mallat, Cécile Cornet. 

Alles hiljuti andis enda lahkumisest teada legendaarne arendaja Michel Ancel. Lahkumisteatega samal päeval ilmnes, et Anceli suhtes oli algatatud uurimine. Mees eitas süüdistusi, mille kohaselt ta enda töötajaid ahistas ja alandas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee